Lüzumsuz eşyaları ayıklama?

Sanki hepsi lazım hepsi kullanılır gibi geliyor, eşyalarınızı sadeleştirme işini nasıl yapıyorsunuz?

Lüzumsuz olduğunu düşündüğünüz şeyleri bir araya koyun, mesela bir kutuya, poşete falan. Sadece ihtiyacınız olduğunda oradan alın. İki hafta/bir ay vs sonra kutunun içinde kalanları elden çıkarın, demek ki kullanmıyorsunuz. (Mevsimlik şeyler hariç)

  • sopiro  (25.03.18 19:48:17)
Uygulanabilir bulduklarim:

- Belli bir süredir o esyalarin kullanilmadigini ispatlamak adina süre siniri koymak. Orn: "Giysi dolabinda son 6-7 ayda hic giyilmeyenleri elemek."

- Gozumu yoran, odada fazla gozuken esyalari once depoya kaldirmak. Yoklugunu yine bir süre hissetmemissem, uzulmeden freestuff gruplarina koyuyorum.
  • buf-e kür  (25.03.18 19:51:57)
Lazım olur dediğim küçük şeyleri şunlara koyuyorum.

www.hepsiburada.com

Hem hepsi bir arada duruyor hem de saklaması kolay.

Yoksa direkt çöpe.
  • dissendium  (25.03.18 19:53:36)
Son 1-2 yılda 2’den az kullandığım şeyleri ihtiyacı olanlara dağıtıyorum. İstifcilik bana göre değil.

  • naksidil  (25.03.18 20:14:58)
Son 36 ayda hiç kullanılmadıysa gerekli kategorisinde değildir.

  • acetaminophen  (25.03.18 20:21:25)
Gecen sene tasinirken duyurudan birinin arkadasi gelmisti bana. Onla baya cok sey ayirmistik. Beni tanimadigi icin "yaa ama belki kullanirim bak biliyosun" dedigim hicbiseye kulak asmadan cat cut atti vallahi :D

1 yil gecti tasinmamin ustunden, 1 kez bile ihtiyaicm olmadi o seylere, evet.
  • kuehles blondes  (25.03.18 20:47:00)
bir kaç ay önce kendime bir kural koydum. her gün en az bir, gereksiz ya da kullanmadığım eşyayı çöpe atıyorum ya da ihtiyaç sahibine veriyorum. şimdi sıra atmaya kıyamadığım ya da anısı olan eşyalara geldi. ama kural kuraldır diyerek sıpıtıp atıyorum her gün bir şey seçip. baya azalttım gereksiz eşyalarımı.

  • violetsky  (25.03.18 22:53:35)