kedinin dışkısı

merhaba,
Kedimin dışkısı uzun tüylü olduğu için tüylerine bulaşmıştı, tekrar yapınca kakası orada kalmış. Islattığım bezle temizlemeye çalıştım, tarağıyla taradım ama olmadı. Tutacak kimse olmadığı için yıkamaya da çekindim. Kendisi de sürekli yalamaya çalışıyor ama kokusundan sanırım, sonra üstünü kapamaya çalışır gibi eşeleme hareketi yapıyor. Yarın sabah hekime götüreyim diyorum ama şuan için sizce ne yapmam gerekir, nasıl temizlenir? Kendisi bir şekilde temizler mi? Debelendikçe içim sızlıyor.

Sorum biraz açık ve iğrendirici oldu kusura bakmayın :(

Sadece popişi yıkaman mümkün mü :( Kedin kaç yaşında bilmiyorum ama benim kedim küçükken aynı şekilde poposuna bulaştırıyordu hep, ben de tırmalamasın diye baya kediyi poposu dışarda kalacak şekilde havlu ile dürüm gibi sarıp (çıldıramıyor, tırnaklamıyor) sadece poposunu yıkıyordum, sonra da kuruluyordum. Kuruyunca da poposunun etrafında o uzun tüylerin olduğu kısmı hafif kesmiştim ama çok hafif :/

  • biohazardous  (24.03.18 22:26:31)
Kedim 18 aylık, daha önce hiç olmamıştı. Biraz hırçınlaştığı için denemeye çekindim ama başka öneri gelmezse dediğiniz şekilde yapmaya çalışırım :(

  • antikitleruhlu  (24.03.18 22:30:42)
ben tüyünün o kısmını makasla dikkatlice kesiyorum. kaka yapışıp kurumuşsa hayvancağıza eziyet oluyor onu çıkarmaya çalışmak.

  • pinkpeony  (24.03.18 22:32:44)
öncelikle sakın kesmeyin, makası kaçırıp hayvanı da kesersiniz.

benim de iran kedim var ve her ay aynısı bizimkine de olur. veteriner bize şunu önerdi ve çok rahatladık.

önce bir kovaya ılık su hazırlayın. sıcaklığına bakın ama yakmayın hayvanı, ılık olsun, soğuk da olmasın.

sonra kediyi kucağınıza alın ve sırtı göğsünüzde iken sol el ile ön ayaklarını tutun. kovaya poposunu batırın ve elinizle de poposunu temizleyin. sıcak su da pislikler direk çözülecek zaten. sonra da temiz bir havlu ile kurulayın
  • oscar  (24.03.18 22:39:13)
benim kedimin tüyleri upuzun olduğu için rahatça kesebiliyorum, long hair cinsinden. duyuru sahibinin de kedisi uzun tüylüymüş @oscar.

  • pinkpeony  (24.03.18 22:54:01)
bence de makasla kesmek en eziyetsiz çözüm olur. su ile daha çok panikleyebilir.

  • theseachange  (24.03.18 23:01:52)
bilemedim açıkçası. ucu siviri makas çok tehlikeli, saniye de 4 tur dönüyor çakallar. tek başına kesmesi zor olur gibi.

biz yöntemleri verdik kendisi birini seçsin =)
  • oscar  (24.03.18 23:13:01)
tabii ki tüyünü kes üstad. kusura bakılacak bir durum yok.

  • caletti  (25.03.18 00:45:33)
Dün biraz hırçınlaştı ve mutsuz oldu. Yıkamayı denedim ama izin vermedi, kesmeye de rahat durmadığı için cesaret edemedim. Sabah hemen yakındaki kliniğe götürdüm, traşladılar. Yine yıkamam gerekiyor ama rahat durmuyor. Olmassa yarın banyo için götüreceğim. Herkese teşekkür ederim.

  • antikitleruhlu  (25.03.18 12:48:35)