Maaşınızı neye harcıyorsunuz

Yatırım yapma imkanınız varsa bunu nasıl değerlendiriyorsunuz. Yoksa yattığı gibi duruyor mu paranız?

Para durdukça değer kaybeder yatırım gerekli. Ev, arsa

  • clever  (24.03.18 19:08:14)
çok kazanınca harcaması zor oluyo :)

  • purple rain  (24.03.18 19:15:56)
Birikim yaptım hep, hiç savurgan değilim ama sevdiğim şeylere para da harcarım. Şimdi daha çok araba, seyahat, yemek, dil kursu ve sinema/rakı vs eğlence kısmına harcıyorum.

  • mor oje  (24.03.18 19:40:09)
Yatırımı kendime yapıyorum. Yiyorum, içiyorum, geziyorum. Bol bol seyahate çıkıyorum, bol bol alışveriş yapıyorum. Ev arsa alacağım da nolacak? Şu dünyada kaç sene daha yaşayacağız ki paramızı taşınmaz mala gömelim? Ha ufak bir ev olursa iyi olur tabii, yaşlanınca rahat edilir ama o ev nasılsa olur. Miras, ikramiyeler vs. derken hallolur. Önemli olan şu hayatta keyifli bir şekilde yaşamak, geriye dönüp baktığında ne mutlu, ne dolu dolu bir hayat yaşamışım diyebilmektir bana göre. Gerçek yatırım budur.

  • i m cool with that  (24.03.18 21:56:21 ~ 22:03:56)
sırayla altın-ev- döviz-borsa-vadeli mevduat ve kripto para şeklinde ilerledim.

  • turkuaz  (24.03.18 22:47:14)
Yemege harciyorum.

  • stavro  (24.03.18 23:03:27)
Mantalite olarak i m cool + 1. Ama bu aralar o kadar yoğun çalışıyorum ki parayı harcamaya vakit olmuyor bankaya yattığı gibi kalıyor

  • keep out  (25.03.18 10:04:39)
@i am coll haklisin da vakit yetmiyor ki gezmeye

  • her gece aç  (27.03.18 21:27:04)