[]

İngiltere’den Türkiye’ye kullanılmış laptop göndermek

Merhaba.

Kutusu açılmış ve kullanılmış, çalışır durumda olan dizüstü bilgisayarı Türkiye’ye göndermek istiyorum. Gümrük işlerini de hiç bilmiyorum. Takılma gibi bir olay olur mu sizce? Zamanında 800 pounda almıştım ama 1,5 sene kullandım şu an o değerde değil artık yani. Bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

 
Takılır. İkinci el olup olmadığı bir şeyi değiştirmiyor.


  • mr.goodcat  (24.03.18 15:57:57) 
@mr.goodcat teşekkürleer, ne yapılıyor öyle bir durumda? Alıcı bedeli ödeyip alabilir mi?


  • voyager 1  (24.03.18 16:00:50) 
ürüne bir değer biçerler, üzerinden kdv+gümrük bedeli hesaplarlar. parayı verir, ürünü alır.


  • cemiyetin ünlü siması  (24.03.18 17:00:04) 
hediye diye belirtirseniz takılmaması lazım, mevzuatı inceleyin, internette bunu deneyenleri araştırın, kesin takılır diye bir şey yok.


  • gezegen olan pluton  (24.03.18 17:55:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.