[]

yüksek nabız

panik atak ve kaygı bozukluğu mevcut. anafranil, desyrel, citoles kullanıyorum. bayadır nabzım yüksek, dinlenirken dahi 90 civarı. kasım ayında kardiyolojiye başvurdum, holter taktılar ve EKG+EKO çekildi. kalpte bir sorun görmedi, ilaç reçete etmedi. bu benim normalim olabilir mi? ne etsem? teşekkürler.




 
Hocam benim düzenli kullandığım bir ilaç yokken, nabız dinlenme halinded 95 filan oluyor geriliyordum. sonra spora başladım, 3 yıllık düzenli spor sonrası 70-80 aralığına indi dinlenme nabzım.

normalin bu olabilir mi doktorlar yorum yapsın. benim tansiyonum düşük genel olarak (12-8 normali derler ya) benim 9-10 normalim. Ama yine de o çarpıntılar yüzünden doktora taşınıp duruyordum. kurtuldum.
  • lcha  (22.03.18 14:50:59) 
kesinlikle kaygı bozuklugundan. hiç kafaya takma. ben 1-1.5 yıl 100 nabızla dolaştım. ne zamnki panik azaldı, nabız 70lere dustu. uzun sure inanamadım hatta. kalbinde ciddi bi sıkıntı olsa eko.da her sey cıkar zaten. odagını baska seylere cekmelisin. kendini dinledikce nabzını duyarsın ve yuksek olur. fizyolojik sıkıntın yok.


  • art vandaley  (22.03.18 19:11:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.