[]

abd vizesi

selamlar;

biraz araştırdım fakat çok fazla bilgi kirliliği olduğundan bir de buraya sorayım dedim. şimdi mesele şu; ben abd'ye "kardeş ben önce küba'ya gelicem, orada biraz kaldıktan sonra da senin ülkene gelmek istiyorum, biletlerim rezervasyonlarım bunlar" desem, küba seyahati vize konusunda sorun oluşturur mu?

abd bu konuda eskisi gibi katı değil ve hatta doğrudan seferler de var iki ülke arasında, vizem olsa sorun olmayacak tamam ama vize başvurumu bu şekilde yapmam olumsuz sonuçlanmasına neden olur mu?

teşekkürler şimdiden.

 
Küba'yı niye karıştırıyorsun anlamadım, Amerika'dan önce nereye gittiğin ilgilendirmiyor görevliyi, söyleme bile.


  • i was made for you  (21.03.18 12:12:24) 
@i was made for you

küba üzerinden abd'ye geçme planım var, dolayısıyla doğrudan abd uçuşum olmuyor türkiye'den bu sebeple söylemem gerekecek.
  • arma aski  (21.03.18 12:15:02) 
İyi de yine de @i was made for you haklı gibi. Sizde vize olduğu sürece Amerika'daki havaalanında hangi uçaktan indiğinize bakmayacaklar. Vize varsa buyrun geçin denilecek. Konsolosluktaki görevli bunu bilse ne, bilmese ne?


  • gonion  (21.03.18 12:19:59) 
benim kaçırdığım bir nokta olabilir ama demek istediğim şu;

şimdi ben vize alırken benden amerika'ya gidiş - dönüş biletimi ve oradaki konaklamama ilişkin rezervasyon bilgilerimi istemeyecekler mi? amerika vizesine ilk başvurum olacak, schengen mantığıyla düşünüyorum.

bu durumda ben doğrudan bir uçuş bileti sunmamış oluyorum.
  • arma aski  (21.03.18 12:29:51) 
doğrudan mı geleceksin yoksa başka yerden mi diye bir soru var mı hatırlayamadım ama vize başvurusunda uçak bileti, konaklama falan sormuyor abd. hatta vize durumu kesinleşmeden rezervasyonlarınızı yapmayın diye bir not vardı sitesinde.


  • nrmnm  (21.03.18 12:32:30) 
vize için abd gezisi yapacakmış gibi uçak ve otel rezervasyonu yap, başvur gitsin işte. küba'yı falan karıştırma. abd'ye gidince hangi ülkeden gelirsen gel geri postalama yetkileri her zaman var zaten.


  • merhum  (21.03.18 13:10:50) 
kübatı karıştırma adamların da aklını karıştırma. rezv yap biletlerin amerikaya ilk gidecek gibi onları al yanına. % 99 bakmayackalardır ona da


  • oscar  (21.03.18 15:27:01) 
abd küba vizesi olanlara, kübaya giriş çıkış yapanlara, 2 sene önceye kadar vize vermiyordu. son 2 senedir ambargolar kalktı. ama trump şu anda küba ile ilişkileri tekrar askıya alma politikasında.
kişisel fikrim, küba dediğin anda red yersin.

ekleme: bu arada vize başvuru formunda daha önce seyahat ettiğin ülkeleri istiyor.
benden de eski pasaportlarımı, ve vizelerimi görmek istemişti konsolosluktaki görevli.
  • artci sarsinti  (21.03.18 16:40:16 ~ 16:45:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.