Hepatit Aşısı oldum mu?

Şimdi tam kan verdim sonuçları pretisyen kuzenime gösterdim dedi senin hepatit aşıların eksik git aile hekimine dedi. Aile hekimine gittim tahlili gösterdim bu burdan anlaşılmaz anti hepatit falan fistan test lazım dedi yine kan aldırdı. Kim kazanacak bilmiyorum ama kuzenime güveniyorum. Şimdi duyurudanda danışmak istedim hangi bölümü size yolliyim.

Edit: Resmini yolladım bi bakarmısınız.

i.hizliresim.com

Anti HBS ye bakılması gerekiyor, pozitifse aşılısınız negatifse, değilsiniz. Testler arasında o yoksa aile hekimi haklı.

  • i am a legal alien  (20.03.18 11:31:42)
Antihbs pozitifken diğer hepatit parametrelerinin negatif olması lazım.

  • neferkitty  (20.03.18 11:34:10)
tahlil kısmını attım bi bakabilirmisiniz?

  • myopati multi minicore  (20.03.18 11:38:18)
ikisi de doğru söylemiş. ilk doktor sonuçlarda görememiş, ikinci doktor da aynı şekilde sonuçlar içinde göremediği için HBsAg, HBsAb, HBcAb istemiş.

  • silah taciri  (20.03.18 11:48:42)
Ben de 3 4 kez oldum tutmadı bir türlü çok acıyor diye de yaptırmadım bir daha. Bunların tutmama sebebi ne olaki

  • apathetic  (20.03.18 11:50:08)
@apathetic, doktoruna sor, belli bir aşıdan sonra tutmasa bile koruyuculuk kazanıyorsun diye facebook hepatit b sayfasında okuduğumu hatırlıyorum. birinin doktoru çocuğunun aşısı için öyle demiş. ama sen yine de emin ol bu durumdan.

  • for day to break  (20.03.18 11:53:39 ~ 11:54:04)
listede antihbs yok. aile hekimi hakli. antihbs olmadan bagisik misiniz degil misiniz anlasilmaz. kuzenin gozunden kacmis.

  • carabelli  (20.03.18 11:56:18)