[]

miras

merhaba
bir ev yüzde 50 yüzde 50 eşlerin, eşlerden biri ölünce 50 lik kısım çocuklara mı kalır sadece, yoksa yaşayan eş + çoçuk olarak mı paylaşılır? paylaşılırsa oran ne olur? 
Es + çocuklar


  • gullak  (20.03.18 01:44:03) 
Yaşayan eşe de pay kalır ama çocukların payı her zaman daha çoktur. Dörtte bir eş, dörtte üç çocuklar gibi


  • Vse budet horosho  (20.03.18 04:15:37) 
öldüğünde evli ise eşine %25 (yani 1/4) tüm çocuklarına eşit hissede olacak şekilde %75 (yani 3/4).

öldüğünde evli değilse (boşanılan eş mirastan hak alamaz) tamamı çocuklara eşit hisse olacak şekilde.
  • anarsik kurbaga  (20.03.18 08:53:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.