duke university'yi nasıl bilirsiniz?

prestij anlamında nasıl bir okul sizce? duydunuz mu? yale kadar var mı bilinirliği, uluslararası piyasada ve türkiye'de?

duke mezunu birini gördüğünüz zaman adam duke'ta okumuş diyor musunuz? yale için denir heralde.

yale kadar bilinen ya da prestijli değil. ama genel olarak çok çok iyi bir okul. ivy league'deki harvard, yale, princeton dışındaki okullar ile kapışabilir prestij olarak. (Ben kişisel olarak Duke'u UPenn ve Columbia'nın da altına koyarım gerçi.)

dünya'daki en iyi okullardan biridir sonuç olarak. abd'de de saygınlığı çok var.
  • sen git ben geliyorum  (20.03.18 00:22:44 ~ 06:51:29)
sen git ben geliyorum +1.

bölümüne bağlı olarak elbette denir. örneğin ekonomi alanında iyi bildiğim kadarıyla.
  • hana bi  (20.03.18 00:28:50)
www.timeshighereducation.com

Bu yeterince sey soyluyor bence. Ilk 100 kusurlarda olan bir universitede doktora yapiyorum. Inanilmaz bir atmosfer ve motivasyon var ortamda. Dunyanin en iyi 17. universitesini dusunemiyorum bile o acidan. Duke mezunu birini gorsem tabii ki takdir ederim. Kabul almak bile iyi bir basari olmali.
  • voyager 1  (20.03.18 00:57:13)
dünyanın en iyi basketbolcuları duke'ten çıkar

  • docrivers  (20.03.18 01:33:12)