Borderline kişilik bozukluğu

17 yaşındaki yigenime tek seansta psikolog tarafından borderline kişilik bozukluğu teşhisi konmuş.biz ergenlik sürecini ağır geçirdiğini düşünmüştük.bunu beklemiyorduk.kisilik bozukluğu teşhisi bir seansta anlaşılır mı?öncesinde bir de test yapılmış.bundan muzdarip olan veya konuyla ilgili fikri olanların yorumlarını bekliyorum

Başka uzmana da götürün. Bana sanki her çocuğa hiperaktif teşhisini koyan ebeveyn gibi hissettirdi teşhis koyan kişi.

  • sirahmet  (19.03.18 21:36:39)
Eğer yeğeniniz kendini iyi anlattığını düşünüyorsa doğrudur ama başka psikologlarla da görüşsün tabi.

  • freetakilir  (19.03.18 21:47:37)
Hangi test uygulanmış?
18yaşından önce kişilik bozukluğu teşhiai koymak çok doğru değil hem de bu teşhis hızla danışanla paylaşmak çok doğru bie tutum değildir. Bu nedenle başka birine gitseniz daha iyi olabilir.

  • red g  (19.03.18 21:56:49)
yukardaki arkadasin dedigi gibi ergenlikteki bireylere kisilik bozuklugu tanisi koymak cok olagan bir durum degil. baska bir uzmana daha basvurabilirsiniz

  • theworldismine  (19.03.18 22:05:22)
@red g dikkat testi,psikanalitik test ve tat testi hatırladığı testler.

  • illa ki  (19.03.18 22:08:10)
yaş uygun. borderline ergenlik döneminde kendini göstermeye başlayan bir tanı. ve malesef ''geçmiş olsun'' diyemeyeceğimiz, şuan itibariyle kim ne derse desin tedavisi olmayan en ağır tanılardan biridir.

eğer ki belirtiler net ve bu belirtilerin görüldüğü olaylar(hiperaktivite.info) uç noktalar ise tek seansta tanı konmuş olabilir. ancak en az 3-4 ayrı uzmana gözükmekte fayda var.

geçmiş olsun diyemiyprum çünkü hiç bir zaman geçmeyecek, ancak bundan sonraki hayatında kendisine ve ailesine/sizlere kolaylıklar diliyorum..
  • Fayfa  (19.03.18 22:11:02)
Ben de bir borderline im ve evet bu yaslarda basliyor.

@fayfa Sana icimden kafam girsin diyorum bir taraftan kusura bakma cunku bu illet rahatsizliga boyle yaklasmak dogru degil. Ne bileyim en kotu omur boyu terapi gorsun. Bir sekilde bazi seyler kontrol altina aliniyor. Sahsen terapi aldigim icin orafan biliyorum. Evet zorlu bir surec ama denemeye deger. Ne yapalim daha da mi kuselim hayata. Evet sabirlar diliyorum hem kisiye hem yakinlarina. Ama terapi diyorum ...
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (19.03.18 23:47:03 ~ 23:54:08)