evrim belgeseli

Hayvanların hangi hayvanlarla birleşerek evrimleştiğine dair kapsamlı bir evrim belgeseli var mı? Mesela izledikten sonra kedilerin günümüze kadar nasıl geldiğini öğrenmiş olacağım. Familyalar hakkında kapsamlı bilgi edinmiş olacağım. Bu çeşit bir belgesel.

  • mr.brown  (19.03.18 16:18:46 ~ 16:39:02)
Her bir hayvani teker teker anlatan tek bir belgesel bulmak guc. Ama genel bir fikir icin Charles Darwin Tree of Life belgeselini izleyebilirsin. David Attenborough'un belgeseli.

  • evrim halkasi  (19.03.18 16:50:00)
Hayvanların hayvanlarla birleşerek evrimleşmesi diye bir şey söz konusu değildir. öncelikle bunu belirtelim!
eğer evrimi bu şekilde biliyorsanız belgeselden daha önce, bildiğiniz her şeyi unutup en temele inerek ''evrim teorisi''ni baştan araştırın. çünkü ''evrim'' farklı türlerin çiftleşmesiyle yeni dizayn türlerin ortaya çıkışı değil, türlerin zaman içersindeki gereksinimlerine göre mükemmel adaptasyona evrilmek üzere dna'nın yenilenmesi olayıdır.

sorunun cevabı:

1) cosmos: a spacetime odyssey
2) history channel - evrim (evolve) belgeseli (11 bölüm)
3) Darwinin mücadelesi türlerin kökeni belgeseli
4) evrim - türlerin serüveni - L'odysée de l'espèce

sonradan gelen bonus: Curiosity : İnsanın Evrimi
  • Fayfa  (19.03.18 21:54:29 ~ 26.03.18 07:18:47)
Bence evrimi anlamak için Richard Dawkins'in "Gen Bencildir" kitabını okumanız gerekli.

Etrafta evrim adı altında aslında ne kadar çok bilgisiz insanın yanlışlarla evrimden bahsettiğini anlayacaksınız. Kulak dolgunluğumuz olan şeyden çok daha farklı bir şeymiş :)
  • burfak  (20.03.18 11:53:39)