[]

Vize başvurusunda dilekçeye ne yazayım?

Sevgili Yunanistan’dan 2. vizemi alıcam bu aralar. Acente aracılığıyla alıyorum ve bu sefer daha uzun istiyorum haliyle :)

Yaza bir feribot bileti alıcam niyetimin ciddiyetini göstermek için :) ayrıca selanik ve atina biletlerim var ama bu ikisi hazirana kadarki tarihlerde.

Daha önce dilekçe yazmadım hiç. Yunanistan için ne yazmalıyım? Nasıl yazmalıyım? Siz daha önce yazdınız mı? Nasıl oluyor o işler?

 
tam olarak ne için yazacaksın dilekçeni? çalışıyorsan iş yerinden yazılan "bizimle çalışmaktadır, masraflarını kendisi karşılayacaktır" yazısına bir paragraf daha ekletebilirsin uzun dönem istediğinle ilgili. ama zaten ne kadar istediğini işaretliyorsun, sadece feribot biletini koyup görevliye bunun özellikle belirtilmesini istediğini söylersin acenteye. ayrıca madem acenteyle başvuruyorsun bırak onlar yazsın, bu tip şeyleri halletmek için varlar zaten.


  • Bruce  (19.03.18 13:21:35 ~ 13:21:49) 
İşyerinden belgeleri aldım zaten ama dilekçe yazmanın da vize aüresini uzatabildiğine dair çeşitli şehir efsaneleri var. O açıdan. Bilemediğim için sordum ben de zaten ne yazıcam diye :)


  • mor oje  (19.03.18 13:50:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.