[]

Seyit onbaşının mezarı

encrypted-tbn1.gstatic.com

Her 18 mart anlatılan, anılan Seyit onbaşının mezarı ona layık mı sizce? Çanakkale’nin simgesi sayılan adama daha heybetli, ağırbaşlı bir anıtmezar beklerdim.


 
Bana kalırsa herkesin mezarı sade olmalı heybeti falan bilmem. Fakat bu mezar bildiğin çirkin ve görgüsüz olmuş. Bu da bizim milletin huyu işte. Gerçekten berbat halde umarım düzelir.


  • mehmed resad  (19.03.18 01:28:54) 
bana da abartılı geldi, siz böyle deyince baya sakin görünen bir mezarlik bekledim hatta


  • cabiday  (19.03.18 01:31:57) 
Seyit onbaşı zeytin fabrikasında hamallık yaparken zatüreden ölmüştü. Adam yaşarken zaten çok tanınan biri değilmiş Atatürk köyü ziyarete geldiğinde millet adamın kahraman olduğunu anlamış. Yani öyle garip bir durum değeri sonradan anlaşılanlardan.


  • alp9900  (19.03.18 01:51:16) 
layık.

biz millet olarak kahramanlarına -maalesef- köpek muamelesi yapmaya bayılırız. Birçok kahramanımızın bir mezar taşı bile yoktur, çoğu kimsesiz ölmüştür.

iyi kötü bir mezar taşı var, düzgün bir mezarı var. bence standartları baya yüksek...
  • babilbaligi  (19.03.18 09:27:31) 
çok çirkin mezar yapmışlar. sade bir mezar + yanına heybetli heykel yakışırdı. neremiz doğru ki?


  • dieselsingle2  (19.03.18 12:03:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.