[]

Quora, Duyuru, Reddit

Selam,

Unuttuklarımı hatırlamak, bilmediklerimi öğrenmek gibi sebeplerle bu tarz bir script yazmak istiyorum.

Bu sitelerde en beğendiğiniz özellikler nedir? Ekşi duyuru'nun sadeliği, reddit'in subreddit'lerinin kullanışlılığı, quora'nın upvote'u vs gibi...

Ne görmek isterdiniz yani bu tarz yeni bi' siteden?

 
Ne görmek istemezdim; reklam, saçma sapan yavaşlık getiren gereksizlikler. Bunlardan ekşi'de çok var mesela.
Ne görmek istemezdim; boktan içerik. Bilgi çöplüğüne dönmemiş yerleri tercih ederin şahsen.

  • bos gezenin bos ustasi  (19.03.18 01:24:38) 
Resimler, linkler, videolar tıklanınca açılması sade olması reddit uygulaması bu konuda çok iyi.


  • murtiii  (19.03.18 01:26:46) 
duyurunun sevdiğim yönü belli bi timeline olması. Yani anasayfadan atılan her duyuruyu kolaylıkla takip edebiliyorsun, redditte bu subreddit olarak var ama quorada yok sanırım. Tabi arada çok büyük bi soru ve duyuru sayı farkı var sebebi de o büyük çoğunlukla ama yine de hoş oluyor tüm gün yazılanları okumak.

Reditte resim ve video incelemek kolay ama i.reddit isimli redditin resim gösteren sitesi türkiyede engelli sanırım, vpnle açılıyor sadece ve aşırı uyuzum bu duruma. Ayrıca başlığa tıklayınca direkt resimi açmak yerine bana yorumları göstermesini tercih ederdim. redditte link olarak algılayıp tamamen başka bi siteye gidiyor. Yorumları görmek için commentse tıklamak gerek.
  • nundu  (19.03.18 01:59:35) 
Duyuru’da hemen hemen her şey anasayfada. En fazla gönül işlerine gitmek gerekiyor. Her şey ortalıkta ve kişiselleştirilmiş deil. Herkes ne görüyorsa, ben de onu görüyorum. İçerik kaçırma olasılığı yok baktığın sürece. Bir de artık benim için apartman, aile gibi. Sen, ben, bizim oğlan. İnsanları tanıma fırsatın var, hikayelerini biliyorsun. Birbirimizin hayatlarına ortağız. Bir konuda yardım istesem buraya gelirim.

Quora’nın bana göre dezavantajı aşırı büyük oluşu ve kişisel oluşu. Daha önce okuduğum daha sonra okuduğumu etkiliyor. Bu yüzden de tırt şeyleri okurken kimbilir neleri kaçırıyorum ama onun da küresel oluşu, işin kurdu olmuş insanların varlığı, öğrenecek çok şeyin olması ve ilginç hayat hkayeleri nedeniyle seviyorum ve takip ediyorum.

Reddit ise hem aşırı büyük hem de çok goygoy geliyor. Çok özel bir arama gerektirmediği sürece takip etmiyorum.
  • aychovsky  (19.03.18 02:19:52) 
arama kısmı iyi çalışsın, istediğimi kolay bulayım.

geyik şeylerden daha çok gerçekten bilgi veren konular olması.
  • contavolta  (19.03.18 11:36:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.