Ford ka mı reno twingo mu

Evet yine fakir bir araba duyurumla karşınızdayım ayağımı yerden kessin direksiyon geliştireyim diye 13-14 bine bulabildiğim kadar temizlerinden bu araçlardan birini almayı düşünüyorm 98-2000 model aralarında ikisi de. Twingo iç genişliği ve çoğunda bulunan klima ile bir adım önde ama tipten kaybediyor az benim gözümde ka nedense daha düzgün geliyor tercih meselesi tabi ki. Tipleri devre dışı bırakırsak sizce hangisi!

hangisi klimalıysa o.

  • sutlu nescafe  (18.03.18 23:20:50)
Twingo

Parcalari o tarihlerde satilan reno arabalari ile ortak. Bu bile yeterli bi sebep.

Bi de koltuklari 180 derece yatip yatak oluyor :')
  • bir3iki7  (18.03.18 23:23:28)
Twingo
3 yil kullandim.

2002 model klimasiz vardi.
Sasi ve alt salincak ile ilgili parca sikinti ayrica paraya ihtiyacim oldugu icin satmistim. Cok rahat elden cikarirsin.

Almadan once iyi bir usta bulmaya bak.
Ayrica bu arabanin istanbulda en iyi ustasi osman usta'dir uskudarda. Reno servisi ve kendisinin de twingosu var.

Bu arac hakkinda sormak istedigin bisey olursa, yardimci olabilirim.

Uzun yolda cok pis yorar.
  • kaiserr76  (19.03.18 00:49:30)
o paralara fiesta, palio, saxo gibi görece daha modern. servisi parçası ucuz araçlar da bulabilirsin.

  • orpheus  (19.03.18 04:19:45)
müsadenizle fikrimi değiştiriyorum. her iki arabayı da kullandım, ikisini de çok sevdim. cevabım ne beklediğine bağlı.

eğer tatlı bir araba, geniş bir iç mekan, ferah bir kullanım alanı istiyorsan, 80 ile sakin sakin giderim diyorsan, Reno twingo.

eğer daha iyi yol tutuşu, daha yüksek performans istiyorsan, 100 ve üzerine çıkarım diyorsan ford ka.

lpg istiyorsan, kesinlikle ka. bisiklet bağlarım, yarın üst bagaj kullanırım diyorsan, twingo.

iki arabanın kullanım özellikleri neredeyse aynı. o yüzden net bir cevap vermek zor...
  • babilbaligi  (19.03.18 09:30:52 ~ 10:02:05)
ford ka çok sempatik bir araba tip olarak.

  • Angelismeee  (19.03.18 09:35:29)