Her seyi paylasmak

Duyuruda sıklıkla yazılan bu şeyi anlamak istiyorum:

“Sevgiliyle her şeyi paylaşmak her zaman doğru olmayabilir”

Dediğiniz şeyler neler?

aile içi özel meseleler, sevgiliyi uzaktan yakından ilgilendirmeyen özel meseleler, kişiye kendini kötü hissettirecek şeyler. bunlar kişiden kişiye göre değişir ama benimkiler bu şekilde. her şeyin paylaşılmasını doğru bulmuyorum. rapor vermeye giriyor bir süre sonra

  • oekuklu  (18.03.18 23:07:16)
@oekuklu senin cumleni aynen yapıştırmıştım:)

Nedir kisiye kendini kotu hissettiren? Daha netlestirir misin?
  • her giriste sifresini unutan adam  (18.03.18 23:11:21)
aile meseleleri +1, eski sevgiliye dair herhangi bir şey, geçmişte yaşanan cinsel ilişkiler vs.

  • straight from the heart  (18.03.18 23:13:37)
farkettim zaten :)

maddi meseleler olabilir öteki duyurudaki gibi. genel olarak konuşursam, eğer sıkıntımı sevgilim biliyorsa o sıkıntı üzerine daha çok konuşmak istemem. kendi üzerimden örnek vereyim, şu sıralar iş kaygısı yaşıyorum, mezun olacağımdan dolayı. bu konu üzerine konuşmaktan kaçınıyorum kız arkadaşımla. konuşmak bana tekrar hatırlatıyor çünkü kaygılarımı
  • oekuklu  (18.03.18 23:19:27)
ben 'aşk'ın ve 'sevgili' olmanın çok çok değerli bir şey olduğunu düşünüyorum, yani öyle takılalım olursa olur, olmazsa olmaz gibi değil. dolayısıyla doğrudan bütün bir hayatımı paylaşacağım insan olduğuna inandığımda her şeyini paylaşmasını isterim ve her şeyimi de paylaşırım. ben-sen kavramını ortadan atıp biz kavramına inananlardanım. bundan sonra ne yaşayacaksak, ne olursa olsun birlikte olacak iki insan olarak her şeyi paylaşmamız gerekir diye düşünüyorum.

ama evet, geçmiş ilişkilerde yaşananlar bilmem neler karşı tarafın hoşuna gitmeyebilir. ben dinlemek istemezdim. kişiye rahatsızlık veren önemsiz konular hariç olabildiğince her şey diyorum.
  • mehmed resad  (18.03.18 23:28:42 ~ 23:29:10)
geçmiş :)

  • susadım çeşmeye varmaz olaydım  (18.03.18 23:30:55)
Sevgiliyle paylaşılmaması gereken şeyler:

sorumlulukların kişisel olanları,
arkadaşla yapılması gereken hobi ve geyik muhabbetleri,
lezzetsiz yemekler(özellikle kendi yaptıysa),
aşırı fetişler,
kıskançlıklar ve sevgilinin ayarlarını bozacak yorumlar,
kişisel elektroniklerin ve sosyal medya hesaplarının parolaları
özellikle erkekler için kendi iş hayatlarındaki önemsiz veya az önemli sorunlar,
sürpriz olması gereken hazırlıklar,
en küçük detaylar,
gizemi ortadan kaldıracak çözümlemeler,
eski ilişkiler,
naiflikler,
zayıflıklar,
... diye giden bir liste.

Sevgiliyle paylaşılması gereken şeyler:

anlayış,
kaliteli zaman,
ıslak fanteziler,
lezzetli yemekler(özellikle kendi yapmışsa),
ilgi,
sevgilinin anlattıkları hakkında duygular,
yatak,
müzik zevki,
cinsel haz(özellikle yeni tanışıldığında neredeyse bir oryantasyon eğitimi gibi olmalı. pozisyon, teknik yeri geldiğinde açıkça belirtilmeli),
genel manada hayat görüşleri,
pozitif başarılar,
... diye giden bir liste
  • idexo  (18.03.18 23:43:21)