ingilizce

ingilizce yazma egzersizi yaparken birkaç şeye takıldım. şu cümle doğru mu?

"who didn't do their homeworks?"

kimler ödevini yapmadı demek istedim. their fazla mı olmuş orada? bir de birden fazla insanın ödevi söz konusu olduğu için emin olamadım. homework mü yoksa homeworks mü?

"who is teaching you to english?"

bu baya yanlışmış gibi geldi. sana ingiliceyi kim öğretiyor demek istedim. hata var mı?

"who are you teaching english?"

kime ingilizce öğretiyorsun. bunda hata var mı?

-dictionary.cambridge.org
homeworks olmaz.their olmaz gibi geldi ama emin değilim
-who does teach english you? arada 'to' ya gerek yok sanırım
-whom daha iyi olur ama o da doğru
  • high hopes of the sozluk  (17.03.18 23:08:46)
çok teşekkürler.

  • nick bulamadim  (17.03.18 23:14:40)
1. Who didn't do their homework?

2. Who is teaching you English?

3a. To whom do you teach English? (kraliçe Elizabeth style.)

3b. Who are you teaching English to? (yüzde doksan amerikalı bunu kullanır.)

3c. What students are you teaching English to?”(bu da günlük dilde kullanılır.)
  • sen git ben geliyorum  (17.03.18 23:53:12)
çok teşekkürler.

  • nick bulamadim  (18.03.18 00:40:39)