Araba alacağım / öneriler? (ikinci el)

merhabalar,

artık araba almak zorundayım. işyerimden toplu taşıma geçmiyor ve işyeri servisi de çok uzaktan ve aşırı erken alıyor. (şu anda ödünç araçla gidip geliyorum)

ne alacağımı bilmiyorum, kriterlerimi yazayım siz belirleyin. bütçemi de ben söylenilenlere göre zorlayacağım. 50 papelin üstüne çıkacağım kesin :/ araba fiyatları uçmuş amk..

madde madde yazayım:

1- sabah 30 gidiş, akşam 30 dönüş. günde 60 kilometre yol yapacağım.
2- 30 kilometrelik yolun en fazla 10'u hafif trafikli şehir içi, 20'si dur kalksız şile otobanı olacak. (evden işe gidiş 35 dk, eve dönüş 45'dk sürüyor)
3- benzin dizel motor fark etmez, sonuçta bu kullanımda olabildiğince az yaksın istiyorum. şu an ödünç kullandığım 1.2 turbo kaşkayi gibi benzini içmesin, ama fiestalar jazzlar gibi benzini koklamasın da.
4- araba uçan teneke olmasın istiyorum.
5- ağır araba seviyorum, performanstan ziyade konfor insanıyım. ama bunların bana göre optimumunu bulursam tercihleri gözden geçiririm.
6- yolda hızımı frenle değil gazla ayarlarım :) gaza dokunarak araba kullanan insanım, çeyrekten fazla gaza bastığım olmaz. rahat konforlu güvenli ve hırpalamadan araba kullanırım.
7- tok kapı sesi düşkünü olmasam da; yol sesi, rüzgar sesi olabildiğince az olsun istiyorum.. (sonuçta her gün 100 120 üstüne çıkacaz kısa da olsa düzenli olarak)

8- YOL TUTUŞU, viraj performansı keyifli olsun istiyorum. virajlara hızlı gireceğimden değil de dönerken ederken güven versin konfor versin araba istiyorum. (bu madde için bağımsız süspansiyonlu bi araç tercih etmek durumundayım sanırım)

9- alıp sorunsuz kullanmak istiyorum, yani aracın piyasa arabası olmasına gerek yok. şanzımanı motoru ömür çürütmesin yeter. ha bir de OTOMATİK FİTES alacağım / şart.
10- gönül ister ki showroomuna gidip bir volvo alayım ama işte ://

her türlü yorum ve ek soruya açığım. amele gibi sahibindende araba bakıyorum sürekli. cevaplar için şimdiden teşekkürler.

not: mazda 3lere bayılıyorum ya (ama pahalı), olumlu olumsuz yorum varsa yazınız pls

on, on beş yaşında d segment benzinli araba al. mesela toyota avensis. lpg'li oldu mu o kadar acıtmaz.

  • alperz  (17.03.18 15:53:45)
clio

  • masumiyetkarinesi  (17.03.18 15:54:25)
değişen takıntım boya takıntım yok ama lpg takıntım var ya onu yazmayı unutmuşum :(
bi de o yaşta araba şimdi bilemedim ya. d segmentine kaçar mıyım onu da bilemedim.

  • jacob  (17.03.18 16:02:21)
Ford mondeo.

  • lion de la Turquie  (17.03.18 16:19:44)
Kia ceed dizel otomatik 2010-12 civarı bakabilirsin. 45-55 arası malum sitede.

  • vampir akrep  (17.03.18 16:51:06)
Söylediğiniz özellikler mazda 3'ü işaret ediyor. İsterseniz araştırabilirsiniz. Mazda3 hb dizel size uyar.

  • komando kani var bende  (17.03.18 16:56:44)
Mitsubishi lancer aradığınız her şey için kafi.

  • spacy  (17.03.18 17:18:03)
Auris yarı otomatik ama

  • nodrama  (17.03.18 17:36:39)
Bütçeyi yazmamışsın, Ferrari Testarossa öneriyorum bu yüzden

Honda civic al hocam. Bütçene uygun bi modelini illa ki bulursun
  • Delay Fuze  (17.03.18 17:46:38)
Beni niye beğenmiyorsun hih

  • lion de la Turquie  (17.03.18 19:41:33)
2014 model ve üzeri peugeot 308. Sorunsuz sıkıntız araç, mis. 15 sene öncesinin bilgisiyle "fransızdan uzak durucan" diyenleri skleme. ağır araba falan diye de çok takılma. iki nokta arasında güvenli taşısın, eli yüzü düzgün olsun yeter işte. zaten tek başına kullanacaksın anladığım kadarıyla. büyük ve ağır araca ihtiyacın yok.

  • synesthesia  (17.03.18 20:37:39 ~ 21:30:54)
agir araba isterim konfor, sessizlik onemli diyorsan d segmenti bakman lazim. ben japoncuyum, 2010 uzeri subaru legacy, mazda 6,honda accord tavsiye ederim.

  • battal gemalmaz  (17.03.18 21:05:16)