[]

Php Framework'ler

Selamlar,

Bu frameworklerin aşırı klasör ve dosya oluşturması garip değil mi? En sade framework hangisi? Ne önerirsiniz?


 
abi o iş çığrından çıktı artık. çok dosya var ama epey bir işi de hallediyorlar senin için. bir laravele baksan csrf koruması, input sanitation, templating, db yönetimi için arayüzler, queue arayüzü filan hepsi kullanıma hazır. sadelik dersen slim framework var temel web işlerini yapar, ama database için herhangi yardımcı bir şeyi yoktur mesela. sonradan sen ekleyebilirsin ama bunlar hep dosya.

yan not olarak, php frameworklerini aşırı buluyorsan JS tarafına hiç bakma bile bence php yine iyi :) npm install deyip bilgisayarı bırakıp market alışverişini, pazarı filan halledebildiğin durumlar olabiliyor.
  • gman  (16.03.18 22:29:04 ~ 22:29:36) 
Bizim zamanımızda her şey az dosya, sadelik falandı. Davayı ne ara sattık :(


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (17.03.18 10:07:14) 
basit şeyler yapacaksan şunları deneyebilirsin:

github.com
github.com
  • nugre tias  (17.03.18 23:40:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.