Brokoli: Ne Yapmalı? Nasıl Yemeli?

Beğendiğiniz, mutlaka yemelisin dediğiniz tariflerinizi bekliyorum arkadaşlar.
*Bu arada semt pazarında kilogramı 10 tl olmuş ya bunun bu nasıl iş arkadaş :-/

tarif midir bilmiyorum ama beşamelli-kaşarlı brokoliyi çok severim. annem hep böyle yapardı çünkü. ve tabii az haşlanmış olacak.

  • mind mischief  (15.03.18 21:14:01)
trick question, brokoli yenmez.

  • rahip janick  (15.03.18 21:39:46)
Ben buharda haşlayıp üzerinde limon, sarımsak, zeytinyağı, tuzdan oluşan bir karışım gezdirip yemeyi seviyorum. Bu tarife kırmızı pul biber de eklenebilir ya da yoğurt.

  • unlem  (15.03.18 21:40:16 ~ 21:41:35)
Buldugum tüm sebzelerden curry yapiyorum. Brokoli de cok yakisiyor: www.greatcurryrecipes.net

  • buf-e kür  (15.03.18 22:08:00)
@ mind mischief +1
@ unlem +1

bulgur pilavı ile de deneyebilirsiniz. suyu döktükten sonra üzerine brokoliyi atıp haşlanmasını öyle sağlayabilirsiniz. ben seviyorum bu şekilde de.
  • ackapaackapaartema  (15.03.18 22:15:32)
@unlem +1. Hafif ekşi olacak, mis gibi.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (15.03.18 22:21:50)
Haşlayıp üzerine sarımsaklı yoğurt ve naneli - kırmızı biberli yağ.

Aynı tarif karnabahar için de geçerli.
  • cakabo  (15.03.18 22:41:14)
brokoliyi ben ya pisirmeden yerim (gaz yapiyor biraz), pisereceksem de asya mutfagi usulu kizartirim. patates kizartmasi gibi, eger fritoz falan varsa evde salla icine gitsin. haslanmisi berbat bence.

  • cooperr  (15.03.18 23:28:56)