[]

Teknik İngilizce Geliştirmek

Kolay olmadığını biliyorum, hele ki şu an İngilizce seviyemin B2'de gezindiğini düşünecek olursak; C1'e başlayamadım henüz. Ama ilerisi için merak ediyorum.

Örneğin diş hekimliği ve bunun sözlü/yazılı çevirileri ile ilgili bir alana yönelmek istersem, yani bu işi kendime yetecek kadar, profesyonel olarak olmasa da alaylı bir şekilde yürütecek olsam, nasıl bir yol izlemem gerekir?

Ufak tefek de olsa başlangıç yapmak için yazılı kaynak öneriniz olur mu?

 
youtube bir kaynak. dis hekimlerinin falan ingilizce videolarini izleyebilirsin. ayni sekilde dis hekimligi ile ilgili podcast, blog, bilimsel makale falan tuketebilirsin.


  • hot potato  (15.03.18 17:17:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.