[]

Window Shopper

50 cent'in şarkısı www.youtube.com
Zenciyiz, ama para bizde diyorlar. Klipteki zencilere tekme tokat girişmek isteği doğurdu bende, ırkçı mıyım neyim? Klip lan o falan diyeceksiniz ama adamların yaşam tarzı baştan aşağı böyle. Abi bizim de yokluktan gelme bir sürü ünlümüz falan var ama hiç biri bunlar gibi görgüsüz değil ama ya. Sizin düşünceniz? 
Bu heriflerin yokluğu biraz farklı. Bunlar 19 yaşında zengin olma hayaliyle yaşayıp uyuşturucu satmaya başlıyor. Çete savaşları, vurulmalar, hapis cezaları falan derken müzik sayesinde parayı bulunca ister istemez şarkılarında bir ayakkabıya 2500 dolar verdim muhabbeti oluyor. Bizim sonradan zengin olan kesimimiz ise instagram'da elini viskiyle falan yıkıyor işte. Bence aynı şey :)

Ben sevmem 50 cent'i ama 2 tane şarkısı var baya hoş.

www.youtube.com
www.youtube.com

para ve zenciliğin zor şartlarını anlatan hakiki şarkı ise bu;
www.youtube.com
  • eazy  (14.03.18 01:19:10) 
Adamlara yakışıyor görgüsüzlük, yıllardır açar açar izlerim bu klibi.

Şarkıda da dediği gibi, nigga you's a window shopper, mad at me, I think I know why.
  • i was made for you  (14.03.18 02:15:54 ~ 02:16:33) 
bunun tam parayı bulma dönemlerine geliyor. parayı bulunca da azıcık şımarmış çok mu zenginlerin ergenlik dönemi gibi işte. geçmiş zaten.


  • acımasız gerçekler  (14.03.18 11:00:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.