konuşurken çok detaya giren, kendini sürekli öven birine sıkıldığınızı

nasıl belli edersiniz, üstüne üstlük birde alıngansa?

Of tam da kombo olmuş bu. Öncelikle bol şans.

İnsanlar kendiler hakkında konuşmaya bayılır. Senin şu şu özelliğini seviyorum beğeniyorum ayrıca kendini çok övenler gibi değilsin tevazu sahibisin de, aklı ererse işe yarar ve dikkat etmeye başlar
  • helena  (13.03.18 23:19:45)
Belli etmem, ona bunu belli etmek bile bana ekstra bir iş gibi geliyor artık inan.

Uğraşmam yani kendini farketmesi neyi değiştirecek ki zaten der eğer çok rahatsız olmuyorsam her dediğini dinlemem he he der geçerim çok rahatsız oluyorsam da ortamdan uzaklaşırım kendi egosunda yalnızlıktan boğulmasını izlerim.
  • powerpufgirl  (13.03.18 23:48:45)
pat diye konuyu değiştiririm, son dediği ama cevap beklediği bi şeye cevap vermem. bunu bikaç kere yaparım.

  • mehmed resad  (13.03.18 23:50:34)
powerpufgirl +1

hayat çok kısa. bu durumdaki biri muhtemelen belirtilen sinyalleri de anlamayacaktır.
yakın çevreden biriyse durumu idare ederdim, değilse vaktimin değerine odaklanırdım..

kolaylıklar :)
  • hana bi  (14.03.18 00:08:47)
ifrit edici bakışlarımla

  • regardless of what they say  (14.03.18 00:28:28)
Belli etmem +1
Ama arada gaz vererek dalga gecerim o bunu basta anlamaz 2 katiyla gelir. Anladiginda is isten gecmis olur ve bir daha yani gelemez kehkeh.

  • bugun hava gunluk gureslik  (14.03.18 00:49:04)
telefonla oynamak +1

ben artık rol yapamıyorum, tahammül eşiğim sıfır. konuyu değiştirsene artık bayıldım diyorum. çok yakınımsa "kafamı sktn" deyip gülerim.
  • nice tnetennba  (14.03.18 01:29:54)
Umrumda olmaz. O da öyle bir insanmış der geçerim. Niye herkes aynı olsun diye bekliyorsunuz ki.

  • kakaolu kremali biskuvi  (14.03.18 01:58:03)
ya ne diye kivraniyosunuz arkadas? "lafi cok uzatiyorsun kanka sadede gel amk, bir de ne sikime kendini ovup duruyorsun lan iki saattir .mcik agizli, efendi ol lan" derim. olay biter. cok alingan, kraker gibi kirilgansa psikologa 1 saate 500 lira verir kendini dinletir. bir de bunlarla ugrasicam amk.

  • dougsampson  (14.03.18 02:56:13)
valla telefona bakıp oh shit i got to go diyorum.

  • monkey  (14.03.18 06:10:43)
sıkıldığını anlamadığını mı sanıyorsun?
onun amacı sadece konuşmak. senin dinlemen değil.
o yüzden dinleme, alınmayacaktır.
  • La Femme D'argent  (14.03.18 06:48:24)
küfür edip engelle bence. eheh

  • rahip janick  (14.03.18 07:57:55)
yakın olduğum biriyse "dostum, son on beş dakikada kurduğun cümlelerden yirmibeş tanesi ne kadar şahane olduğun hakkındaydı yalnız, bunu bir düşün bence" derim. Çok konuşması halinde de "yahu olayı anlatman olayın kendisinden daha uzun sürüyor, bana özeti ver rica ediciim" derim.

Eğer yakın olmadığım biriyse, kalkıp gidebileceğim bir durumsa giderim. Tahammül etmem gereken bir durumsa (toplantı, patron, sevgilinin annesi falan) içimden sevdiğim şarkıların listesini yapar, gençliğe hitabeyi ezberden söyleyebiliyor muyum onu hatırlamaya çalışırım. Bir şey demem, sabrederim.
  • sopiro  (14.03.18 09:34:20)
Kendini övmüyor aslında ama kendinden söz ediyor. örneğin:
Ben hayatta asla ama asla..
hiç ama hiç bir zaman ben..
her ama her türlü koşulda ben...
diye başlayan cümleleri var. çok prensipli ama acayip bayıyor.

Amelie'nin balığı akvaryumdan kaçınca annesi yeteeer diye bağırıp ırmağa mı ne atmıştı. Ben de öyle yapsam.
  • for day to break  (14.03.18 10:08:34 ~ 10:17:19)
ben artık buluşmayı kesiyorum.Bu kadar rahatsız edici bir durum

  • turkuaz  (14.03.18 10:20:36)
@for a day to break

Böyle bir iletişim (iletişim denebilirse) yürümez, eninde sonunda patlar zaten.
Bu yapıdaki kişilere genelde durumu ifade etseniz de farketmez genellikle, o kadar mükemmeldir ki hata onda olamaz, olsa olsa ancak "sıkılan" tarafta olabilir, çünkü ondan sıkılmak sözkonusu bile olamaz gibi :) Araya mesafe koyabilirsiniz, madem süper-akıllı, nedenini de anlasın :)
  • hana bi  (14.03.18 13:13:07)