Yeni dergilerdeki retro kapaklar nedendir?

retro doğru mu emin değilim.

ot, bavul, kafa gibi dergiler neredeyse her sayısında eski ünlülerin resimlerini kullanıyor. neden?

www.google.com.tr

bu dergileri birkaç sayı okudum. öyle kapakla da çok alakası yok içeriğin. hani adile naşit'i görünce sinema bekliyorsun ama belki tek sayfa çıkıyor o da...

daha çekici

  • pgup  (13.03.18 22:00:21)
Yeni nesli ilgilendiren bir şey yok orta yaş ve üstüne sesleniyor bana kalırsa bu görseller. Sevenleri tarafından ilgi çekici olabiliyor.

  • 1adam  (13.03.18 22:03:32)
Samimiyetsiz davranış içinde olan edebiyat dergilerinin hareketi, daha entel ama toplumun içinden görünmeye çalışıyorlar ve bunun kaynağı da şu ara eski ünlüler. Mesela son yıllardaki frida fırtınası. Bu da bunun türk versiyonu. “Biz çıplak ayaklarımızı kalorifere dayamış neslin çocuklarıyız” tadında olan yazılar..

  • helena  (13.03.18 22:05:31)
  • Bruce  (13.03.18 22:06:16)
mobil edit: Samimiyetsiz olanlar hepsi değil, bu insanları kapağa koyup adamakıllı yer vermeyenler. İlla ki okunan türden var ben de kafa ot bavul gibilerin bir çoğunu okudum

  • helena  (13.03.18 22:06:47)
tutan şey bu. diğer bir ismiyle popülizm. o kampların, tırı vırı raillerin nedeni de bu.

  • biravekahve  (13.03.18 22:07:08)
bu dergilere umut sarıkaya bir karikatüründe "DERGİ! ÖLÜLÜ!" diye yer vermişti. Ölülü dergi bunlar işte. Arabesk kapaklar yapıyorlar.

  • microfiction  (13.03.18 22:45:39)