Burun eti büyümesi ve deviasyon bitkinlik yapar mi?

Bu hastalik cok yaygin olduğu icin bu dertten muzdarip duyurucular vardir burada illa ki. Konka buyumesi ve ufak miktarda deviasyon var buruncagizimda. 1,5 aydir falan burnum gun icerisinde sürekli tikaniyor ve ilac tedavisi olarak sprey kullaniyorum. Artik daha fazla dayanamadigim icin ay sonunda insallah konka radyofrekans ile etleri yaktiracagiz. Deviasyonu onemsiz gordu doktor abiler.

Nefes alamama falan bi yana ozellikle sabahlari bilincimi kaybetmis gibi oluyorum. Ne kafamı kaldirabiliyorum ne ise odaklanabiliyorum. Is hayatimi inanilmaz derecede kotu etkiliyor. Nefes darligi da yasiyorum mesela. Gogus hastaliklarina gitmistim oncesinde kontroller normal sadece inhaler vermisti daha rahat cigerlerim dolsun diye.

Bu bahsettigim halsizlik hatta bitkinlik, uykulu olma durumu ve sanki beyne oksijen gitmiyormuscasina beni isten gucten aparan bu illetin bu semptomlari sizin de basiniza geldi mi? Ameliyattan sonra duzelecek mi? Duzelmezse hayat tekrar yasanilir hale nasil donecek?

Sagikla kalin.

Bence birkaç doktorla daha görüş çünkü bende dedeviasyon var ve tek tarafta içteki et büyük. Ama sadece eti aldırmak sonuç vermiyormuş çünkü bir süre sonra ordaki yumuşak doku tekrardan büyüyor ya da şişiyormuş. Esas deviasyonu düzeltme yani septoplasti ile düzelir dediler. Yapılmazsa da yaş ilerledikçe kalp problemi oluyormuş.

  • neferkitty  (13.03.18 21:36:10)
Bende burun kıkırdağı eğriliği ve buna bağlı ette şişme vardı.küüklüğüm hastalıkla geçti.nefes alamzdım başım sürekli ağrırdı.ameliyattan sonra aslında hafif eğrilik devam etmesine rağmen çok memnunum baş ağrılarım azaldı ve hastalıklarım neredeyse bitti.burun etini radyo dalgalarınile yakmıilardı sanırım.ama şöyle bir tavsiye vereyim eğer ameliyat olacaksan çok dikkat et ameliyat sonrası. Bu bundan sonraki hayat kaliteni şok belirliyor 2-3 hafta

  • birdposing  (14.03.18 01:05:35)