[]

Yarım saatlik fön makinesi faturası

Bir fön makinesinin yarım saatte harcayacağı elektrik miktarını hesaplamanın yolu var mı? Hesaplayabilen olursa rica
 
Makinenin kac watt oldugunu yazman lazim.


  • duptıs  (13.03.18 20:13:49) 
Kutunun ya da makinenin üstünde yazan watt şeyini faturada bulabileceğin saatlik kw ücretine bölersen çıkar. Mesela 2000 w makine ve saati 20 kurus, 2/20'den 10 kuruş yapar saati. Yarım saati de 5 kuruş. Tabi arada faktörler var tam hesaplamak istersen sayaçlı priz takabilirsin. aşağı yukarı böyle.


  • mirafiori  (13.03.18 20:15:17 ~ 20:18:04) 
2200 wattmış


  • selamun aleykum kitty  (13.03.18 20:30:21) 
Teşekkürler herkese


  • selamun aleykum kitty  (13.03.18 20:40:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.