[]

Antibiyotiği Çiğnemek

Babam ciddi bir beyin ameliyatı geçirdi.
Bilinci açık evde istirahatte. Arada uyku hali oluyor.
Bugün de uyku hali baskındı.
Biraz önce antibiyotiğini verdik. Yutamamış meğer birkaç saattir ağzındaymış. İlaç erimiş birazını da bilmeden çiğnemiş.

Tehlikesi var mı? İlacın adı aksef 500mg

 
başımıza gelen benzeri durumlarda yakında bir hastaneyi arayıp acil doktoruna
danışıyorduk. aklınızda olsun.

  • omonia  (12.03.18 23:34:39) 
ALO 114 ULUSAL ZEHİRLENME MERKEZİ de yardımcı oluyormuş. İhtiyacı olanlar için kalsın burada.


  • anten  (13.03.18 00:06:51) 
Sorun muymus peki? Onu da yazsaydiniz keske.


  • ykyt  (13.03.18 01:00:42) 
@ykyt, ilacına göre değişebiliyor.
Konu tıbbi olduğu için net cevabı buraya yazmamam daha doğru, birileri benzer durumda yanlış yorumlayıp yanlış karar verebilir.

Her durumda doğrudan uzmana danışmak gerekli.
Zaten max 5 dk içinde yanıtladı UZEM doktorları.
  • anten  (13.03.18 12:25:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.