Telefonum çöp mü oldu?

Önceki haftaya kadar severek Nexus 5X kullanıyordum. Birden bire telefon kapandı ve kronik LG sorunlarından bootloop kurbanı olduğumu fark ettim.

Neyse telefonu Android 8 imajıyla kurtarmaya çalışırken imajı zip şekline getirip içindeki system.img'yi telefona program yardımıyla attım ve artık telefona hiç ulaşamıyorum.

USB kablosunu takınca Windows bir aygıt bağlandı ama ne olduğunu bilmiyorum diyor. Napacağız şimdi, telefonun arkasından su dökeyim mi?

Kötü haberi vermek istemezdim ama evet çöp oldu. Bi şekilde 4 çekirdekten ikisini iptal edip telefonu çalışır hale getirip içinden data alabilirsiniz ama ben uğraşmadım o kadar. Telefonu nereden satın aldınız? Para iadesi alma şansınız olabilir.

  • saygilarefendim  (13.03.18 11:38:38)
İkinci el almıştım, iki sene sonra adamı arayıp sordum o da bir yurtdışından gelen birinden almış ne fatura var ne bi şey.

LG Amerika telefon US cihazı olsa ücretsiz değişim yapabilirdik ama IMEI'den gördüğümüz kadarıyla telefon International versiyon olduğu için biz değişim yapamıyoruz yerel servisinizle görüşün dedi.

LG Türkiye ise hiç şaşırmayacağım bir şekilde "Belirtmiş olduğunuz şikayetiniz ile alakalı yurtdısı satın alma evrağınız ve pasaport kayıt ornegı ıle bırlıkte yetkılı servıslerımızden ucretlı olarak destek alabilirsiniz" dedi ve bütün yolları kapattı.

Şu durumda telefonu buzluğa atmak, fön makinesiyle ısıtmak gibi çaresiz çözümler kaldı sadece. Onlar da olmazsa gül gibi telefonum lanet LG yüzünden yok yere çöp olmuş olacak.

Sizin bahsettiğiniz yöntemi de gördüm ama henüz denemedim. Kaybedeceğim bir şey yok onu da denerim hocam :)
  • chicha  (13.03.18 11:45:41)
Bir şekilde fatura bulabilirseniz, garantisi kalmasa bile para iadesi veriyorlar. Ben ve başka bir arkadaşım almanya amazondan almıştık ve ikimiz de para iadesi alabildik.

Geçmiş olsun.

Not: Buzluğa atmak kısmı işe yaramıyor. En fazla 1-2 dakika açık kalabildi benim telefonum, onda da performanslı değildi zaten.
  • saygilarefendim  (13.03.18 11:49:12)