backend'siz iletişim formu

hiçbir backend destek almadan yalnızca front end'de iletişim formu çalıştırabilir miyiz? (güvenl ibir şekilde tabii)

Aklıma sadece javascript ile bir file'a verileri yazmak geldi.

Bak şöyle bişey : (git:thiscouldbebetter.wordpress.com )
  • josefen  (12.03.18 17:44:59)
tabii ki yapabilirsin, bunun icin ornegin mailgun servisini kullanabilirsin. iletisim formundaki verileri javascript ile alip mailgun api'na gondereceksin. istedigin adrese teslim edilecek.

  • hacilaklak  (12.03.18 18:41:52)
normalde front-end tarafda javascript kullanicinin bilgisayrinda doldurulan form icindeki bilgileri toplar ve sunucuya yani back-end tarafa gonderir. Back-end bu bilgileri alir bir yere kaydeder.

senin durumunda javascript kullanici bilgiysarindaki bilgileri bir yere gondermeli ki sen o bilgileri alasin. Bunun icin senin sunucun degil de baska bir 3.parti sunucu cagirilir, bilgileri o alir ve sana mail ile gonderebilir. Mesela burada anlatildigi gibi medium.com

Ama bu yontemde bilgilerin baskasinin sunucusu uzerinden gectigi icin guvenli olmayacaktir. Test amacli kullanabilirsin ama gercek amacli kullanmak pek iyi degil.
  • emrahday  (12.03.18 18:56:09 ~ 19:01:14)
formspree.io var bunu kullanabilirsin. ilk 1000 submit ücretsizmiş. baya kolay implement etmesi.

  • gman  (12.03.18 22:46:23)
formspree.io

diye gelecektim de @gman yazmış. google'da contact form api diye aratırsan başka servisler de bulabilirsin.
  • yuto  (13.03.18 01:49:28)