[]

kocaeli üniversitesinden kimse var mı?

kocaeli üniversitesine gelen erasmuslular genelde nereden oluyorlar? avrupa’dan gelen oluyor mu?
şunun için soruyorum eve bir erasmuslu almayı düşünüyordum hem ona kalacak yer olacak hem de bizim bebekle ingilizce konuşup ana dilinden birisinin ingilizce olmasını sağlayacak ama sanırım pek avrupadan gelmiyorlarmış?
bir de onları bulabileceğim bir mecra bilen var mı?


 
  • atanury  (12.03.18 13:58:10) 
Çoğu hocalarla anlaşıp İstanbula taşınıyor sınavlar için falan geliyorlar okula en azından bizim bölümde öyleydi.


  • nickimin hakkini veremedim  (12.03.18 14:26:43) 
burada kalacak düzgün yer bulamadıkları için mi?
onlarla nasıl iletişime geçebilirim?

  • sta  (12.03.18 14:28:12) 
Erasmusluların hepsi Avrupa'dan geliyor, Avrupa ülkeleri arasında değişim programı çünkü. Ama ana dilinin İngilizce olma olasılığı düşük ve Avrupa ülkelerinin de çeşit çeşit aksanı var, bilingual çocuk yetiştirmek için bir faydası olmaz.

Edit: Ha bir de, Erasmus öğrencisi gezmeye tozmaya partilemeye gelir genellikle, aile evinde yaşayıp küçük bebekle vakit geçirmeye yanaşacak birini bulmak zor olabilir.
  • kobuzchu kiz  (12.03.18 16:25:07 ~ 16:26:05) 
Ben kou mezunuyum. 1 sene ispanyol bir erasmus ogrencisi ev arkadasi almistim. Uluslararasi iliskiler birimi diye bir kurum vardi okulda oraya gidip kendini tanitiyorsun ve ev arkadasi istedigini soyluyorsun. Yeni ogrenciler gelince sana mail yoluyla bildirim yapiyorlar.
Ben gelenleri karsilama islerine de koşuyordum, onu da yine ayni kurum ayarliyor.

Hatirladiklarim polonya, ispanya, almanya, portekiz, fransa. Avrupa'nin cogu ulkesinden geliyorlar.

Erasmuslularla kaynasma isini cok tavsiye ederim, deli ev partileri donuyor.

Benim tanidigim hicbir erasmuslu istanbul'da kalmiyordu. Hepsi izmit'teydi.
  • japon askeri  (12.03.18 16:48:23) 
Duyuruyu tam okumadan yardirmisim bebegi falan gormemisim :) olayin ozeti yukaridaki gibi ama.


  • japon askeri  (12.03.18 16:49:43) 
olumsuz yorumları salla(bilingual vs..), çok çok iyi bir düşüncedesin; esn ve uluslararası ilişkiler birimiyle iletişime geçersen yardımcı olurlar.partilemeye gelen kadar dersine,işine gücüne gelen de var, amaç para kazanmak değil sonuçta ücreti cuzi-minimum-0 tutarsan bence yüzde 99 bulursun birilerini. bol şans!


  • atanury  (12.03.18 21:26:51) 
ev için ücret almayacağım. birileriyle iletişime geçtim ama bu sene kocaeli üniversitesine gelen erasmuslu sayısı 1’miş. evet terör falan muhabbetine kimse gelmemiş :/


  • sta  (12.03.18 21:29:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.