ankara da ne yapalım?

selamlar, ay sonu 5 günlüğüne ankaraya gideceğiz. 4,5 gün boş vaktimiz var. ne yapalım nereye gidelim ne yiyelim? anıtkabiri zaten ziyaret edeceğiz, ya sonra? günlük eskişehire gitmeye değer mi? teşekkürler.

1 gun eskisehir’e gidebilirsiniz ama ankara’da da eglenirsiniz.
Hazir ankara’yi cok ozlemisken biraz tavsiye: eymir’e gidin guzel havada, yuruyun biraz.
Tunali’da dolasin sonra kitir’da bira&kokorec yapin.
Anitkabir’e gidn.
Ozcelik aspava’ya gidin, benim icin de bir soslu soganli yiyin.
Kitir cok tatli demis miydim?
Evet kitir’a gidin. :)
  • mor oje  (12.03.18 01:23:52)
Kale
Kuğulu park
Müzeler -artık merak ettiklerinizi siz seçin-
Eymir
Aqua vega
Severseniz tiyatroya gidin gelmişken. Oradan da gençlik parkını gezin ardından da cermodernde söyle güzel bir sergiye gidin. Oy.

Ne yiyelim derseniz
Çiftlikte kokoreç
Mutlaka bir pide kebap yiyin istanbuldan geliyorsanız. Bi türlü beğenemedim istanbul pidelerini. Çünkü aspava.
Dönerciler var bir sürü meşhur. Şimdi detaylı yazardım da çok uykum var biraz üstün körü oldu kusura bakmayın artık.
onedio.com
  • kablelvuku  (12.03.18 01:26:52)
olm kimse pavyon yazmamış
edit:oyuna çıkın :D

  • regardless of what they say  (12.03.18 01:33:56 ~ 01:34:55)
pavyon

  • yavru tosun  (12.03.18 01:37:40)
müze seviyorsanız;
ptt pul müzesi
erimtan müzesi (özel müze, koleksiyonu gerçekten güzel)
mke silah ve teknoloji müzesi (kurtuluş savaşı dönemine dair objelerde var, binanın kendisi de şahane)
anadolu medeniyetleri müzesi
  • Phoebe  (12.03.18 11:30:57)
4.5 gün ankara için fazla olabilir. Bir gün eskişehire gidin bence. Ulustaki müzeleri gezin, samanpazarındaki antikacılar ilginizi çekiyorsa oralara da bakın. Ulusta gramofon cafeye gidip sonrasında hamamönüne yürüyebilirsiniz. Açıksa mta tabiat tarihi müzesine de gidebilirsiniz.

  • curukturpkokusu  (12.03.18 12:02:46)
kimse dememiş hayret. beypazarına gidin kırk kat baklava yiyin. beypazarı kurusu ve maden suyu almadan dönmeyin.

  • dedim ben sana  (12.03.18 12:05:49)
Keçiören şelale-teleferik-Estergon Kalesi üçlüsünü ziyaret etmeden dönmeyin!

  • candanag  (12.03.18 14:20:47)