Stresle nasil bas edilir, baski altinda nasil duzgun dusunulur?

Arkadaslar stresle nasil bas ediyorsunuz? Stresle asla bas edemiyorum, yani bu her seyde boyle, toplum onunde konusmaktan tutun, kucucuk bir seyi bile eger gozumde buyuttuysem onu iyice batirmaya kadar. Yani gecen gun bir hocamla konusacaktim bir sey rica etmek icin, gitmeden once ne diyecegimi dusundum, dilim dolandi, diyecegim seyi zor soyledim. Diyecegim seyi onceden dusunmezsem daha iyi oluyor sanki. Bir de eskiden boyle degildim, bu aralar daha cok boyle bir insan oldum. Ayrica oldum olasi baski altindayken beynim duruyor. Mesela biri karsima gecip 5 ile 10'u topla dese 50 diyecek hale fln geliyorum. Bunun icin ne yapabilirim? Yani boyle seyler yapa yapa oluyor biliyorum aslinda cekingen biri de degilimdir, okul geregi sunum vs de yapmam gerekiyor hep. Ama yok olmuyor. Ne onerirsiniz?

Tesekkurler, duyuru kendini imha edebilir de, etmeyebilir de.

Silme bundaayıp bir şey yok. Duyurudaki uzmanlar fikir verecektir.

  • EasyTiger  (12.03.18 00:43:07)
Hocam sorunu çözene kadar asla prs etme.bir kerede anlamıyorsan iki kere dene üç kere dene 10 kere dene ama pes etme.zaten stressle daha hızlı hareket ediliyor.stresin avantajlarını kullan bir de şunu düşün brn zaten stressliyim.rlimde olan vaktin hepsinde elimden geleni yaptım.daha ne yapayım.insan böyle rahatlıyor.elinde olanın %100 ünü ber

  • birdposing  (12.03.18 01:14:59)