Elektro Gitar çalıyorum. Ses sistemi konusunda yardım edecek var mı?

Elektro gitar çalıyorum bir süredir. Hep portatif amfi (vox) ve kulaklık kullandım. Şimdi Yamaha ya da Marshall amfi alıcam. Bilenlere 2 sorum var:

1- Gitarı amfiye bir aparat falan yardımı ile wireless/bluetooth olarak bağlamam mümkün olur mu? Kalite kaybı ya da gecikme yaşar mıyım?
2- Amfiye aynı anda hem gitarı hem de laptop/ipad bağlamam mümkün olur mu ses kaydı ve Garage Band kullanabilmek için?

1. mümkün. kalite kaybı ya da gecikme yaşamazsın. büyük grup konserlerinde kablolu jak kalmadı zaten.
2. mümkün.

  • brakgn  (10.03.18 17:53:50)
1- var ama pahalı. Ucuzunu bulursan %99 delay olur.

2- nasıl bağlamak istiyorsun, garageband'in efektlerini mi kullanmak istiyorsun? O zaman amfi almana gerek yok, bir usb ADC al, bir set de monitör al takıl.

Müzik, altyapı ritm falan mı vermek istiyorsun? Aux oluyor bazı amplerde o işini görür. Çift jack giriş varsa DAC alıp analoga çevirmen lazım.

Tek girişe ikisini de sokmak istiyorsan çoğaltıcı var ama kullanmasan daha iyi heralde.

Amfinin out'unu bilgisayara verip kayıt mı almak istiyorsun? O zaman da ADC'ye ihtiyacın var, fakat amfi out'ları adc için fazla güç veriyor olabilir, dikkat etmek lazım

Adc -> analog to digital converter (senheisser, behringer,m-audio max 100€'ya düzgün bişey alırsın)
Dac -> tam tersi ( bunun piyasasını çok bilmiyorum.)
  • mirafiori  (10.03.18 22:45:02)