Hz. Peygamberin hayatını anlatan güvenilir kaynak?

Malum FETÖ gibi omurgasız oluşumlar ve bazı din istismarcısı siyasetçiler yüzünden bir çok insan gibi ben de dinimden soğuyorum. Az bilgi sahibi olduğum İslam dini hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Bunun için önce Kuran'ı sonra da onu örnek şekilde hayata geçiren Hz. Muhammed'in hayatını okumak istiyorum. O'nun hayatını da bir başka istismarcının yorumuyla okumak istemiyorum. Konunun uzmanları tavsiyelerinizi bekliyorum?

  • sagin  (09.03.18 17:09:36)
Turan Dursun

  • biravekahve  (09.03.18 17:11:45)
Karen Armstrong

  • kaichi  (09.03.18 17:38:51)
  • güneyli çocuk  (09.03.18 17:52:11)
Hz. Muhammed'in Hayatı - Martin Lings

çok beğenilen bir kitap.
  • tabudeviren  (09.03.18 18:12:42)
  • greenplease  (09.03.18 18:54:15)
Turan Dursun diyerek aklı sıra komik olan şahıs dışındaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

  • ad astra per aspera  (09.03.18 22:30:39)
@ad astra per aspera

açıkçası komiklikten kastınızın ne olduğunu anlayamadım beyefendi. turan dursun bu konuda son derece bilgili bir din adamı (müftü)dır. sırf sizin istediğiniz gibi bir görüşü olmadığından 'komiklik'olarak adledemezsiniz.
  • biravekahve  (09.03.18 23:19:19 ~ 23:23:34)
Ben hayatını anlatan kitap sordum, haksızca hakarete varan eleştiren değil. Onun için bana göre komik, hatta trajikomik. Sizin yazdığınız gibi bir tavsiye istemediğimi biliyorsunuz. Bilmiyorsanız da öğrenin. Fikriniz size kalsın. Yukarıda arkadaşlar gayet güzel tavsiyelerde bulundu zaten.

  • ad astra per aspera  (09.03.18 23:33:47)
'hakarete varan eleştiri' sizin öznel bakış açınız. kendisi tamamen kaynak vererek tezli bir çalışma yapıyor eserlerinde. yukarıdaki arkadaşların önerdiği kitaplarin birkaçını okumuş bir kişi olarak ben size farklı bir öneride bulundum bu kadar korkmayın farklılıktan lütfen. eğer bunu istemiyorsanız böyle kötü bir üslup kullanmayabilirdiniz fakat nezaket dediğimiz şey bambaşka bir olgu.

  • biravekahve  (09.03.18 23:39:22)
twitter.com

KAYNAKLI, KANITLI PAYLAŞIMLAR...
  • iste o bendim  (10.03.18 00:29:40)
www.hepsiburada.com

Ayrıca pireye kızılıp yorgan yakılmaz, sizi islamdan soğutmak için papazlar/hahamlar görevlendirilmeyecek. Sizi islamdan soğutmak için sizden olan, hoca/ilahiyatçı/profosör sandığınız insanlar kullanılacaktır.
  • John Bloor  (10.03.18 11:08:13)
@biravekahve
Bir şeyden korktuğum yok, aksine farklılıklardan ziyadesiyle hoşlanan biriyim, tanımadığınız insanlarla hakkında yorum yapmayın. Sizin polemiğinizle uğraşamayacak kadar da yoğunum ve amacım kaynak öğrenmek. Sizinle daha fazla muhatap olmayacağım, gereksiz.
Diğer arkadaşlara yeniden teşekkür ederim.
  • ad astra per aspera  (10.03.18 11:38:10)
www.youtube.com bu iyiydi. bir de (bkz: karen armstrong) +1

  • dogumdansancili  (10.03.18 11:40:47 ~ 11:41:27)