Dalış bilgisayarı önerisi

Duyurunun tüplü dalışçıları merhaba. Nisan ayında 2 yıldız eğitimi alacağım. B/C, regülator, maske, palet, elbise gibi temel ekipmanlarımı tamamladım. Şimdi sıra dalış bilgisayarına geldi. Bütçem 1500 TL civarı ama gerekirse biraz daha yukarılara çıkabilirim. Kullandığınız ve memnun kaldığınız dalış bilgisayarı varsa önerilere açığım. Biraz bakındım Suunto D4i gördüm mesala nasıldır?

Suunto ZOOP veya Vyper tavsiye edebilirim.
D4 gibi modeller aynı zamanda kol saati olarak da kullanılıyorlar, ancak ben kişisel olarak tercih etmiyorum.

Kol saati tipinde olanlar
1) aynı özellikteki bilgisayarlara göre daha pahalı oluyorlar
2) KOl saati tipinde olduğu için ekranı daha küçük oluyor

Büyük ve daha hantal olmasının su altında bir dezavantajı yok. Ben bir de dalışta kullandığım bilgisayarın sürekli günlük hayatta oradan buraya çarpmasının istemiyorum.

Dalış bilgiyarım ayrı (Mares Nemo Wide), günlük kol saatim ayrı.

Önemli kriter olarak 1) Nitrox özelliği var mı (ki bir çoğunda var).
2) kendinden ışıklı istiyor musun (tercih meselesi, olmasa da olur)
  • burfak  (09.03.18 12:58:22)