[]

Esnaflık bitiyor mu?

son zamanlarda hep bu tarz sıkıntılar yaşıyorum ya ben de bi sıkıntı ya da piyasa cidden bozulmuş.

salı günü bi arkadaşla eşine aynı gün doğdukları için onların fotosunu içeren doğum günü pastası yaptırmak istedik. fotoğrafı yolladım watsaptan mahallemizdeki meşhur pastaneye gidip. bu arada bursada bir börekçi burası ama son yıllarda inanılmaz büyüdü. ismi börekçi sezgin usta diye geçiyor. kadın tamam aldım resmi dedi. ama kadın inanılmaz suratsız, mendebur bi kadındı o gün sinir oldum hatta kendi kendime. neyse perşembe günü pastayı almaya gittik pastayı yapmamışlar. aradılar taradılar pasta yok. ve ne bir özür ne başka bir şey. adam sadece pasta yok maalesef dedi. siparişi alan kadın zaten çok ilgisizdi çalışan mı dedim hayır patron dedi kasadaki adam. kasadaki adam da siparişi alan kadının eşiymiş meğer. eşim demiyor da hayır patrondu diyor. telefonla aradı kadın hayır öyle bi sipariş almadım dedi watsaptan gönderdiğimi gösterdim. kabul ettiler. en çok canımı sıkan da insan bi der ki çok üzgünüm bi yanlışlık oldu sanırım buyurun telafi edelim vs. yok arkadaş hiçbir şey yok.
güzel bir jest olacaktı ama canımız sıkıldı akşam akşam. iş ahlakı sıfır bıktım artık böyle durumları yaşamaktan.

 
nadiren işini düzgün yapanlarına rastlasak da maalesef büyük kısmı yanlış kafada.


  • nrmnm  (09.03.18 11:08:18) 
ne yazik ki, buyuk-kucuk cogu esnaf bu durumda... o yuzden genelde kurumsal yerleri tercih ediyorum... nacizane tavsiyem sosyal medya'da (facebook sayfasi, foursquare gibi) yorum yazip puan verin, basklarini uyarin


  • kamyonsans  (09.03.18 11:10:23) 
kesinlikle haklısınız. herkesin günü iyi geçmez, belki dertleri vardı, bir sıkıntısı vardı. ancak, profesyonel olmak bunu müşteriye yansıtmamaktır.
hata yaptığını kanıtlamanız üzerine bile üste çıkmaya çalışmak o işletmenin ayrı bir kafaya girdiğini gösteriyor. Bursa'nın tek pastahanesi değil sonuçta, böyle devam ederlerse patron kepenkleri kapatıp evde oturur.

  • angelofdeath  (09.03.18 11:11:07) 
bizim ülkemizde insanlara ahlak nedir diye sorunca maalesef akıllarına sadece öpüşme, açık giyinmeme, kadınların hal ve hareketleri geliyor.
toplumda bir çok alanda olduğu gibi iş ahlakı da yerlerde.
ne kimse işini düzgün yapıyor, ne ödemesini düzgün yapıyor, ne hakkaniyet var ne saygı ne de profesyonellik
  • asbe  (09.03.18 11:29:31) 
Bu yüzden batmaya mahkumlar işte önünde sonunda. Benim arkadaşım tatlıcı daha yeni ben ordayken başına acayip bir durum geldi. Aynı isim soyada sahip kişi yüzünden siparişi başkasına vermişler. Adam akşam 8 de geldi siparişim nerede mevlüdüm var dedi. İmalat bitmesine rağmen aradı ustayı getirdi evinden adama özel makineler açılıp tatlı yaptırıldı mağdur edilmedi. Esnaflık bunu gerektirir bence.


  • kompisko  (09.03.18 11:36:44) 
arkadaşlar sizden rica ediyorum bu işletmeyle ilgili yorum yazabilir misiniz ? börekçi sezgin yunuseli yazınca çıkıyor. belki bu şekilde biraz vicdanım rahatlayacak


  • sifirdokuzucuolanvarmi  (09.03.18 11:46:16) 
Yani icimden bunlara siparis verin pasta hazirlansin, odemesini yapmayin demek geldi. Ama siz yapmayin boyle seyler.


  • muti  (09.03.18 12:24:30) 
kapora alıyorlar ama .


  • sifirdokuzucuolanvarmi  (09.03.18 12:32:22) 
güncel


  • sifirdokuzucuolanvarmi  (09.03.18 12:46:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.