[]

sözlüğe giriş yapamıyorum

giriş yapmaya çalışınca, şifrenizi güncelleyin diyor, yazdığım hiçbir yeni şifreyi kabul etmeyip şöyle bir uyarı veriyor:

"hesap güvenliğiniz açısından şifrenizin diğer sitelerde kullandığınız şifrelerden farklı olmasını tavsiye ederiz."

yazdığım şifrelerin hiçbirini daha önce kullanmadım bir yerde.

nedir acaba sorun?

 
Aynı uyarı bende de çıktı. Orada yazanlar doğrultusunda şifrenizi güncelleyin;örneğin içinde rakam yoksa rakam, büyük harf yoksa büyük harf ekleyin. Bir yerde yeni bir şifre oluşturmuş oluyorsunuz. Zaten ilk kutuda istenen ilaveleri yaptıgınızda tik işaretini göreceksiniz, sonra aynısını alttaki ikinci kutuya yazın. Kısa süren bir işlem, hemen yapabilirsiniz.

Neden güncelleme istendiğini ben de bilmiyorum; tüm şifrelerim farklıdır halbuki.
  • cymbelina  (09.03.18 02:54:58) 
@cymbelina
işte tüm şıklar yeşil oldu zaten, istenenleri yaptım ama şifremi kabul etmiyor garip bir şekilde.

  • silent enigma  (09.03.18 03:07:16) 
mevzuyu bilmiyorum ama başka yerde kullandığınız şifreyi ekşi sözlük nerden bilsin yahu? o söylediğiniz uyarı bir tavsiye niteliğinde.

muhtemelen büyük harf küçük harf olayını falan atlamışsınızdır veya bir çeşit bug falan oluşmuştur. her şeyi doğru yaptıysanız sözlüğe mail atıp yardım isteyin.
  • syozkn  (09.03.18 08:26:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.