[]

Arama kararı olan biri yurtdışından vekalet verebilir mi?

Türkiye de arama kararı olup yurtdışında yaşayan biri, türk konsolosluguna gidip turkiye de yasayan birine vekalet verebilir mi?
Konsolosluklarda gbt sorgulaması yapılıyor mu, eğer yapılıyorsa vekalet için sorun teskil eder mi? 
Mantıken elçilik Türkiye Cumhuriyet'i toprağı sayıldığından araması varsa gözaltına alınması gerekir. Ama GBT yapıyorlar mı onu bilemiyorum.


  • helenart  (09.03.18 00:46:49) 
elcilik turkiye cumhuriyeti topragidir, ama turkiye cumhuriyeti topraklarinda adli sorusturma ve kovusturmaya esas islemler gorevli ve yetkil mahkemeler, hakimlikler ve cumhuriyet savciligi eliyle yurutulur, diplomatik temsilciler eliyle degil. elcilikte gbt yapilmaz, yapilamaz. mantiken


  • dek dubara  (09.03.18 01:37:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.