[]

erkek şiddetine dair bir yazı vardı, bulamadım

Geçenlerde, bence bir 15 gün oluyor, sabah uyku mahmuru bir kısmını okuduğum güzel bir yazı vardı. Belki daha bile öncesine aittir, ama biri paylaşmış öyle denk geldi.

Neden "kadına karşı şiddet" değil, neden "kadına yönelik şiddet" değil de, erkek şiddeti denmesi gerektiğini anlatıyordu. Yazı istatiksel verilerle başlayıp, kadınların, erkeklerin, çocukların, yaşlıların herkesin erkek şiddetine maruz kaldığını, "kadına karşı şiddet" dendiğinde şiddetin kadınlıkla bağlantılandırıldığını, ancak aslında bütün meselenin erkeklikten kaynaklandığını anlatıyordu.

Bu yazıyı hatırlayan, bulmama yardım edebilecek kimseler onlayn mıdır acaba?

 
kusura bakmayın da çok saçma yazıymış. pkk terörüne kürt terörü de diyelim o zaman. tüm problem erkeklikten kaynaklanıyormuşmuş. eşiyle mutlu mesut yaşayan yüzbinlerce kadın nolacak ? erkeklerin hepsi kadınlara şiddet uyguluyor mu ?


  • tanrinin kudret eli  (09.03.18 00:05:44) 
yazıyı bulsak, okusak da ona göre karar versek neyin saçma olup neyin olmadığına.


  • bipolar  (09.03.18 00:11:31) 
ben de merak ettim +1

@tanırınınelikudreti bahsettiği şey pkk terörüne "türklere karşı terör" demek gibi daha çok nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum
  • feykalade  (09.03.18 00:26:57) 
@feykalade: Tam tersi, kim neresiyle algılıyor acaba çok ilginç gerçekten. Bir daha oku bence birilerine algıladıkları yerler hakkında tespit yapmak yerine.


  • Adramelekhh  (09.03.18 01:26:11 ~ 01:26:27) 
yazıyı hala bulamadık, gerginlik had safhada.


  • bipolar  (09.03.18 15:01:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.