[]

Omuzda yırtık olabilir mi?

Ortopediye gittim. Doktor omuzu mu kontrol etti. Kolumu ve omuzu tuttu. Hareketler yaptı. Böyle ağrıyor mu gibisinde. Söyledim. Kolumu tutarken sen spor mu yapıyorsun diye sordu evet dedim. Bench press ve bazı ağırlık çalışmalarında sağ omzuma batmalar oluyor dedim. Voltaren krem ve voltaren hap verip bunu kullan dedi. Birşeyin yok bunları kullan geçer dedi. Geçmiyor.

Bir gün koltuktan kalkarken sağ kolumdan kuvvet alarak kalkmaya çalıştım ve omuzda ağır bi acı hissetiğimi hatırlıyorum. Bundan dolayı travma yaşamış olabilir omuzum.

Hareketleri ne kadar nizami yapsam da bu acı geçmiyor. Bazen çok hissettiriyor bazen az. Gece sağ omzumun üzerine yatarken bile acıyor.

Kolumu yukarı kaldırabiliyorum güç kaybım yok. Fakat sol omzuma dokunmak isterken acı hissediyorum bazen. Kolumu arkaya attığım vakit de aynı acıyı hissediyorum.

Bu bir yırtık mıdır yoksa geçici mi?

 
Rotator yırtığı olsa kolunu omuz hizasında kaldırman, o seviyede öne arkaya hareket ettirmen mümkün olmazdı, en belirgin belirtiler bunlar ama bunlara göre illa yırtılmış ya da yırtılmamış dememiz de zor. Yırtılmış-hasar görmüş de olabilir basit bi kas zedelenmesi de.


  • angelus  (08.03.18 23:27:22) 
Tamamen geçmesi aylar sürebilir, acıyorsa zorlama.


  • i was made for you  (09.03.18 00:08:22) 
Donuk omuz başlangıcı olabilir. Bir fizik uzmanına görünmenizi tavsiye ederim.


  • agluna  (09.03.18 00:23:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.