[]

kimlik yenileme başvurusunda verilen şifre zarfı?

kimlik yenileme için bugün işlemleri yaptırdık, bir şifre zarfı vermişler. Kart bir hafta ile bir ay içerisinde gelir dediler.

Bu şifre nedir? Ne işe yarar? Zarfta konuyla ilgili bilgi yok.

Ayrıca 4 yaşındaki çocuğum için de aynı işlemleri yaptım fakat onun için şifre zarfı verilmemiş. Bu normal mi? Yoksa unuttular mı?


Bilgisi olup da yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

 
Sanırım o ilerde kimli kartı farklı alanlarda kullanma imkanı olucak (banka kartı vb.) Şifre verilmesinin sebebi ondan olabilir.


  • clones  (08.03.18 20:48:03) 
Nüfus müdürlüğündeki otomatımsı cihazlarda kullanılıyor şifre, ne yapılıyorsa. Ayrıca e-devlet girişinde de kullanılabiliyor.

Sanal imza gibi bir mantığı olsa gerek.

Çocuğunki de kimlik, onu neden vermediklerini ben de anlamadım. Unutulacak bir şey değil, o zarfların barkodu okutulup başvuru sahibi adına kaydediliyor başvuruda. Nüfus müdürklüğünü arayıp sor bunu.
  • lazor  (09.03.18 03:54:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.