[]

Tarih nasıl çalışılır

Arkadaşlar kpss çalışıyorum. Geçmiş yılların sorularına baktım. Tarih soruları yorum değil bilgi ağırlıklı. Sayısal çıkışlı olduğum için alışkanlıktan yazarak çalışıyordum. Ama yazarak çalıştığımda aklımda kalmıyor. Okusam hiç aklımda kalmıyor. Ezberlesem sınav günü gelene kadar unuturum. Bir de o kadar bilgi nasıl ezberlenecek? Nasıl çalışmalı bu tarihi?
 
Ben odamın her bir tarafını sticker kaplamıştım. Spesifik bilgiyi yaz, yapıştır. Uyumadan önce ya da uyandıktan sonra şöyle bir dolaşarak göz ucuyla hepsine bak.

Tabii tüm bunları yapıyorsun, sonra adam 2014 KPSS'deki meşhur tarih sorularını soruyor apışıp kalıyorsun yine de.
  • akatreil  (08.03.18 15:11:32) 
kpss tarih için eline kitabı alacak ve okuyacaksın. bitince 1 ay sonra tekrar alacak tekrar okuyacaksın. bittiğinde biraz ara verip tekrar okuyacaksın. çünkü dünyada kpss tarih kadar saçma az şey bulunur


  • re noreno  (08.03.18 15:12:17) 
Tarihi de coğrafyayı da harita üzerinden çalışmanı tavsiye ederim. Ama çalışırken haritayı kendin çizeceksin. Hangi ordu nereden geliyor, nereye gidiyor, nerede savaşmış, anlaşmayı hangi şehirde yapmış, yeni sınır nasıl olmuş, bunları haritada işaretleyerek, bir sürü oklar çıkarak, okların üzerine notlar düşerek, yapılan anlalmanın maddelerini haritada görerek.
Zaman mevhumunu da haritanın üzerine bir şekilde koyabilirsen 80 yaşında bile hatırlayabilirsin.

  • oguz altun  (08.03.18 19:24:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.