[]

tavsiye edilen tüketim tarihi geçen çekilmiş kahve ne kadar dayanır?

bakmadan almışım bi ton, tett bugün. ölmeden ne kadar daha tüketebilirim?
 
Ölmeden daha çok uzun bir süre tüketebilirsiniz ama tadı bozulur kahvenin, bayatlar gittikçe.
(git: 1239903)

  • kobuzchu kiz  (08.03.18 12:55:38 ~ 12:58:55) 
çekirdek halini 10 gün falan geçirip tüketmiştim. ben olsam küflü değilse kötü kokmuyorsa tüketirim. ama kendi kararınız. kahvenin içinde sağlam miktarda azot var dolayısıyla güzel bir kültür ortamı.


  • tukenmez adam  (08.03.18 13:35:08) 
kahveyi nasıl sakladığın da önemli, ağzı kapalı ve güneş görmeyen kuru bir yerde muhafaza ettiysen bir süre daha tüketebilirsin. sadece tat kaybı yaşamıştır muhakkak, onu problem etmiyorsan sorun olmaz kanaatimce.


  • treamorg  (08.03.18 14:52:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.