[]

Filmin ucunu kaçırdım nasıl çıkarabilirim?

Hiç kullanmadığım analog makine filmini geri sararken çok sarmışım. Nasıl çıkarabilirim evde el altındaki şeylerle?

Karton ucuna çift taraflı bant yapıştırıp soktum olmadı, tutmadı filmi.


 
Eski yıkanmış ya da yanmış filmi alın, ucunu ıslatıp filmin çıkması gereken boşluktan içeri itekleyin. Tepesinden sarıp içerideki filme yapışmasını sağlayıp geri çekmeniz gerekiyor. Biraz pratik ister ama yaparsınız bence.


  • kobuzchu kiz  (08.03.18 13:14:46 ~ 13:17:54) 
  • kobuzchu kiz  (08.03.18 13:16:52) 
eski film hiç yok.


  • bass solo take one  (08.03.18 13:45:16) 
O zaman kalınlığı filme yakın bir plastik ambalaj, pet şişe gibi bir şeyden ince bir şerit kesip deneyin aynı tekniği. Ya da kullanılmamış başka film varsa onun ucuyla.


  • kobuzchu kiz  (08.03.18 13:56:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.