[]

e-devletten alınan adli sicil kaydı apostili

arkadaşlar selam,

yurtdışında öğrenci vizesi için adli sicil kaydını (police clearance diye geçiyor) apostilletmem gerekiyor. merak ettiğim bunu e-devlet üzerindeki versiyona yapabiliyor muyuz yoksa gidip adliyeden vukuatlı olanı falan alıp onu apostilletmek daha mı mantıklı olur? daha önce avrupa'da üniversite okumak için bu evrelerden geçenler varsa, deneyimlerini paylaşmaları çok makbule geçer doğrusu.

şimdiden teşekkürler

 
apostil için e devlet çıktısı yeterli zaten adliyeler artık sicil kaydı vermiyorlar.


  • coldnick  (08.03.18 12:14:25) 
e-devletten alinanlar apostillenmiyor.
adliyeden sabika saydi aliyorsun ve apostilletmek istedigini soyluyorsun. onlar seni yonlendiriyor.
ayrica adliyeler sicil kaydi veriyor.
  • 65 derece  (08.03.18 14:36:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.