[]

Web Hosting Sorusu

GoDaddy'den mevcut alan adı için web hosting hizmeti almayı düşünüyorum.

Sorular:

1- GoDaddy'den mi almalı yoksa başka bir alternatif önerir misiniz?
2- Düz Hosting mi yoksa Wordpress Hosting mi? Farkları, avantajları nedir?

 
1- Alma, pahalı ve yavaş. Ben alastyr'den aldım ve daha bir çok yerli firma var. TR'yi hedefleyen site açacaksanız yerel bir hosting şirketi daha iyidir.
2- Wordpress hostingler genelde daha ucuz oluyor galiba fakat bazı sınırlamalar oluyor galiba, ihtiyaca bağlı.

  • atom karincanin torunu  (08.03.18 08:26:44) 
1. Yerel bir firmadan almaya çalışın, en azından bir problem olduğunda telefon eder birileriyle konuşabilirsiniz.

2. Wordpress mi kuracaksınız? Daha önce böyle bir hosting çeşidi duymadım (wordpress kullanıyorum) verdiklerini inceleyin, mantıklıysa olabilir. Ama yarın öbürgün WP kullanmayacağım dediğinizde yeni bir host almak zorunda kalmayın.

Nasıl bir site kuracaksınız ve ne kadar alana, ne kadar trafiğe ihtiyacınız olacak ona göre karar verip alın. Giriş seviyesinden alıp da yarın öbürgün yetmediğinde paketi yükseltebilirsiniz.
  • John Bloor  (08.03.18 10:09:19) 
1- godaddy nasıl bilmiyorum ama fiyat olrak daha ucuz olan ihs'den almıştım.
2- kendime blog tarzı bişey yapmıştım, wordpress hosting aldım. hazır wordpress kurulu geliyor, sonra temayı seçip düzenliyorsunuz, baya bi kolay oldu benim için.

  • contavolta  (08.03.18 10:38:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.