Çıban ya da ona benzer bir şey

Merhaba;

Bir kaç gündür iç bacağımda sivilcemsi bir oluşum vardı. Çıktığından beri yürürken oldukça acı veriyor. Bir kaç kere dayanamayıp sıktım , ama dün yalnızca kan çıktı içinden iltihap değil.

Bugün eve geldiğimde kontrol ettim ve sivilcemsi bölgenin etrafının bir serçe parmağı çapında, daire şeklinde kızarmış olduğunu ve bu kızarıklık içinde parça parça ucu olmayan kabarıklıklar olduğunu fark ettim. Gün içinde hissettiğim halsizlik ve bacak ağrısı da buna bağlı oldu sanırım.

Yarın sabatan randevumu alıp doktora gideceğim zaten fakat sorunun ne olduğunu da anlamak istiyorum gitmeden. Çıban denilen şey böyle mi olur? Yoksa başka bir rahatsızlık mıdır acaba bu?

Bilen varsa, yardımcı olursa müteşekkir olurum.

eritema multiforme olabilir mi ki?

  • naksidil  (07.03.18 22:34:30)
Evet çıban tam da böyle oluyor. Sakın kara merhem denilen şeyden sürme, deri filan bırakmıyot. Hemen doktora gitmen iyi olmuş, durdukça yürütmüyor bile acıdan.

  • red g  (08.03.18 01:49:03)