Hangi operatörün 4.5g si iyi? Neden?

Bildiğim kadarıyla en çok 800 ve 1800 mhz olmak üzere 4 adet band var. İstanbul gibi bir yer için belirleyici ne? Mesela stratejik olarak hangi bantları almak hangi tipini almak ve buna göre baz istasyonu sayısı hangi firmaya ne kazandırdı? İhalenin esas kazananı kimdi? Bunu genellemek mümkün mü?

  • westblack  (07.03.18 14:38:23)
teknik meseleleri bilmiyorum ama son 2 yılda tamamını istanbul içinde test etmiş biri olarak turkcell-vodafone-turk telekom diye gidiyor. bunu hem kullanıcı deneyimlerimden hem yaptığım testlerden görebildim.

ha hepsi idare eder mi eder, ancak turkcell in internetinin bariz bir hız farkı var.vodafone turk telekom arasında da çok olmasa da vodafone daha iyi.
  • syozkn  (07.03.18 15:44:54)
Turkcell'i bilmiyorum ama diğer ikisi arasında kıyaslama yapacak olursak kesinlikle Vodafone derim. Bariz biçimde çekim gücü ve internet hızı daha iyi. Türk Telekom ise çekmeye çekiyor ama interneti yavaş. Hatta, yoğun noktalarda interneti kullanmak zorlaşabiliyor ve işin daha da ilginci, eskiden çeken yerlerde bile eskisi kadar iyi çekmemeye başladığını düşünüyorum. Bu da herhalde artan kullanıcı sayısı ve eski/yetersiz baz istasyonlarından kaynaklanıyor.

  • skooma  (07.03.18 18:20:34)