Çukur dizisinin romantikleri

Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek - Aşağıdaki yazı ağır spoiler içerecek -

Şimdi, 18.bölüme kadar sağdan sola 3'erli 4'erli şekilde koşturmaktan başka hiçbir işe yaramayan(bir de zıt istikametten birbirlerine doğru koşuyorlar, lan oğlum azıcık enerjiden bari tasarruf edin) çukur(!) ahalisi ne zaman mahalle basılsa, birileri bir teşko çevirse müdehale edemeyen, farkında olmayan koşucular ve destekçileri 18.bölümde istanbulda soymadık ev bırakmadılar.

Polisin gideceği berberi bulması, karşısındaki adamı okuyabilen(!) polisin takip edildiğini anlayamaması filan zaten, benim konum değil de;

şimdi bu polis efendi, sanırım ara videolarda başka bir polise(trafik) haritadan yer beğen gibi birşeyler dedi diye, sosyal medya yıkılmış. Dizi ekibi geri adım atmış, karaktere özür diletmişler.

Peki o sahnede bu polisinin ardında duran izleyici; nasıl oluyor da, çukurda yaşayan kalabalık içeri alındığı halde dışarıda kalan kişiler bütün istanbulu boşaltırken polisin ACİZ kalıp hırsızları yakalayamamasına ve bu yüzden de idris babalarının serbest bırakılmasına sessiz kalabiliyorlar ? Ne yani, şimdi bizim polisimiz aciz mi ki, 2-3 hırsızı yakalayamıyor ? Adamı gün gözüne takip edip berberde boğazını kestiriyorlar ?

Çok ayıp, romantikler, çok ayıp. Lahanayı yerken kıtır kıtır, ama sapına gelince meliyorsunuz ve ben çok üzülüyorum.

Soruyu çıkartamayanlar için; Türk polisi aciz mi 2-3 tas kafalı hırsızı yakalayamıyor da ele başı(sanırım böyle demekte teknik bi' sıkıntı yoktur)nı polis bırakmak zorunda kalıyor ?

emrah amir; çukurun başındakilerini temizleyince çukurun tamamen yok olacağını düşündü. halbuki; yanlış hatırlamıyorsam yamaç, burası sadece bir mahalle değil, sadece biz değiliz alayımız böyleyiz dedi. emrah amirin, çukuru bitirmesi için herkesi tutuklaması gerektiğini gösterdi 18. bölüm bize.

bir mahalleyi komple tutuklamak ya da gözaltına almak insan aklına çok mantıksız geliyor.
  • blue eyes white dragon  (07.03.18 08:18:16)
emrah amir mahallenin erkeklerinin hepsini aldı zaten, hırsızlık yapanlar başka mahallenin adamları. Berberi tanıyorlarmış, idris babanın faydasının olduğu adamlar herhalde.

Bir kısmı da aliço'nun ekibinden kişiler (takip için)

keza benim anlatmaya çalıştığım tüm mahalleyi tutuklasın değil, soygunu yapan hırsızları yakalasın diyorum, aslında onu da demiyorum. Diyorum ki, hani polise yer beğen denildiğinde isyanı basanlar Polisin aciz gibi gösterilmesine neden isyan etmiyorlar, çünkü polis hırsızları yakalayamayınca şehir karıştı diye İdris Koçovalıyı serbest bırakıyor. Şimdi ne yani istanbul polisi basit hırsızları yakalamaktan aciz mi ? Aman tanrım !!
  • mete kudur  (07.03.18 08:25:23)