Konut Kredisi

Gençler iyi akşamlar. Şimdi bu konut kredisinden çekersek ekspertiz masrafı, dask, sigorta vs vs toplam ne kadar masraf çıkıyor? 35 bin lira kadar kredi çekmemiz lazım. İhtiyaç kredisi mi çeksek daha uygun olur konut kredisi mi? Yoksa aynı hesaba mı denk geliyor?

Konut kredisi faiz oranı yaklaşık 1.10
İhtiyaş kredisi ise 1.35 ikisi de ziraat

dosya masrafı 200 tl nin altında olur. 2 yıl falan düşünüyorsanız konut kredisi daha uyguna gelir.

not: bir kaç bankadan teklif almayı unutmayın.
  • angelofdeath  (06.03.18 22:36:12 ~ 22:36:55)
yok 48 ay düşünüyoruz. internetten araştırdım da faiz oranlarını, en uygun ziraat geldi

  • oekuklu  (06.03.18 22:38:22)
konut kredisinin faiz oranı daha düşük olur ama biraz daha uğraştırır. ekspertiz gider filan. ekspertiz 500-800 tl arası bi şeydir. bsmv %0,5'tir. 35000'e 175 tl dosya masrafı ödersin. dask öyle çok yüksek değildir. konut sigortası biraz daha fazla olur dask'tan.

madem 35000 lazım sana, o zaman ihtiyaç çek. banka eve ipotek koyacak, kredi bitince ipotek fek cart curt.. gerçi 35000 tl lazım ev almak için ve 48 ay vade biraz saçma geldi bana...
  • silah taciri  (06.03.18 23:37:22)
Ziraat bildiğim kadarıyla en uygun evet. Ben olsam yine de hem ihtiyaç hem konut olarak teklif alırdım

  • mutlusismankedi2015  (06.03.18 23:51:20)
@silah taciri, 48 ay seçme nedenimiz aylık ödemesinin az olmasını istememiz. 36 ya da 48 düşünüyoruz duruma göre, çünkü emekli maaşı işe annem ödeyecek bunu. Yaşından dolayı da sigorta masrafı çok olur diye düşünüyorum.

  • oekuklu  (06.03.18 23:54:10)